Ul. Powstańców Śląskich zostanie przebudowana. Kostkę brukową zastąpi asfalt. Poznaliśmy wykonawcę

i

Autor: Google Maps

Wrocław

Ul. Powstańców Śląskich zostanie przebudowana. Kostkę brukową zastąpi asfalt. Poznaliśmy wykonawcę

2024-04-18 12:13

Stara, krzywa, zapadnięta, poniemiecka kostka na ul. Powstańców Śląskich jest jedną z głównych dróg łączących południową część Wrocławia z jego centrum. Kierowcy od lat zastanawiają się, czy nie można po prostu przykryć jej asfaltem. Jak się okazuje, jest to możliwe, a ZDiUM wyłonił już nawet wykonawcę projektu.

Ul. Powstańców Śląskich we Wrocławiu zostanie przebudowana. Kostkę zastąpi asfalt

Ulica Powstańców Śląskich we Wrocławiu od wielu lat należy do grona najbardziej znienawidzonych przez kierowców ulic. Stara, poniemiecka kostka znajduje się w tym miejscu w fatalnym stanie, na czym często cierpią samochody mieszkańców. Jak się okazuje, droga ta może niedługo zostać wyremontowana, a kostka na stałe zniknie z prowadzącej do centrum jezdni.

Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu ogłosił niedawno przetarg na wykonanie projektu remontu ul. Powstańców Śląskich, na który odpowiedziało aż 7 firm. Najlepszą ofertę zdaniem ZDiUM przedstawiła firma drogtim, a obie strony podpisały już umowę. Projekt remontu ma zostać wykonany do połowy października. Prace remontowe wg optymistycznego scenariusza ruszyć mogą już na wiosnę 2025 roku.

Co obejmie remont ul. Powstańców Śląskich?

  • wymiana kostki na nawierzchnię bitumiczną,
  • wymiana podbudowy, odtworzenie zieleni,
  • budowa chodników,
  • regulacja krawężników
  • regulacja wpustów kanalizacji deszczowej,
  • regulacja pokryw studni. 

Sam remont podzielony ma zostać na trzy etapy. Pierwszy z nich obejmie odcinek od skrzyżowania z ul. Swobodną do skrzyżowania z ul. Radosną i Szczęśliwą, drugi - odcinek od ul. Wielkiej do ronda, a trzeci - od ronda do skrzyżowania z al. Hallera i al. Wiśniową.

Warto zaznaczyć, że samo rondo nie przejdzie remontu w ramach tego zadania. Kierowcy nie muszą się jednak martwić - miasto zapowiada, że na przełomie kwietnia i maja ogłoszony ma zostać przetarg na remont i zagospodarowanie tego miejsca. 

Wracali z wesela, Ernest stracił całą rodzinę w jednej chwili. Ustalenia śledczych są porażające