Tymi wydarzeniami żył Dolny Śląsk w 2022 r. W czołówce skażona Odra, Wielka Woda i rozbiórka Solpolu

i

Autor: Materiały prasowe Netflix, EastNews, Lubuscy Łowcy Burz Facebook

Tymi wydarzeniami żył Dolny Śląsk w 2022 r. W czołówce skażona Odra, "Wielka Woda" i rozbiórka Solpolu

Katastrofa ekologiczna, dantejskie sceny w Kolejach Dolnośląskich, "Wielka Woda" czy rozbiórka Solpolu - to tylko niektóre wydarzenia, które najbardziej Was poruszyły i zapadły w pamięć w 2022 r. Poniżej przedstawiamy Wam zestawienie wszystkich najważniejszych sytuacji, które miały miejsce w mijającym już roku.

Koniec 2022 roku już niebawem. A to na pewno idealny moment, aby dokonać podsumowań: zarówno tych osobistych, jak i bardziej ogólnych. Co działo się w ciągu ostatnich 12 miesięcy we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku? Przedstawiamy Wam wydarzenia, które najchętniej były przez Was czytane i którymi żył zarówno nasz region, jak i cała Polska. Sprawdź, ile z nich utkwiło ci w pamięci, a o których całkowicie zapomniałeś!

Najważniejsze wydarzenia w 2022 r. we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku

Grudzień to zapewne czas podsumowań. Zarówno naszych osobistych, jak i tych bardziej ogólnych. Nasza wrocławska redakcja postanowiła przygotować dla Was zestawienie najważniejszych wydarzeń, które miały miejsce w 2022 r. we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku. Na naszej liście znalazło się wiele sytuacji, którymi żyły media i opinia publiczna także w całej Polsce. Od katastrofy ekologicznej, poprzez kręcenie serialu "Wielka Woda", kończąc na pożarze w czeskiej Szwajcarii. Co jeszcze wydarzyło się w mijającym już 20022 roku w naszym regionie? Sprawdź w naszej galerii!

QUIZ. TO wydarzyło się w 2022 roku. Myślisz, że będzie łatwo? Pomyśl jeszcze raz!

Pytanie 1 z 15
Niewątpliwie największym (i zarazem najgorszym) wydarzeniem mijającego roku była bandycka napaść Rosji na Ukrainę. Dziś mamy...