bomba/ zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Pixaby

Trzymał niewybuchy w budynku z okresu II wojny światowej. O mały włos nie doprowadził do tragedii!

2022-06-10 9:32

Do ośmiu lat więzienia grozi 42-latkowi, który w piwnicy jednego z budynków w Głogowie składował znaczne ilości niewybuchów z okresu II wojny światowej, czym naraził życie wielu ludzi. Niebezpieczne materiały znaleziono podczas akcji gaśniczej.

Do zdarzenia doszło w środę na terenie powiatu głogowskiego. Strażacy zostali wezwani do pożaru, który wybuchł w piwnicy jednego z budynków.

"To miał być zwykły pożar, jednak jak się okazało w jednej chwili życie mogło stracić dziesiątki ludzi. Podczas gaszenia pożaru piwnicy czteropiętrowego budynku, strażacy ujawnili znaczne ilości niewybuchów z okresu II wojny światowej oraz innych materiałów pirotechnicznych" - poinformowała sierż. szt. Emilia Reguła z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie.

Na miejsce przyjechali policjanci oraz patrol saperski. Z budynku ewakuowano ponad 100 osób. Według wstępnych ustaleń służb przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej.

Sierż. Reguła dodała, że głogowscy policjanci wykonując czynności operacyjne, ustalili kolejne miejsce, w którym "kolekcjoner" składował niebezpieczne materiały wybuchowe.

"W jego miejscu zamieszkania ujawnili i zabezpieczyli, wspólnie z patrolem saperskim oraz z policjantami samodzielnych pododdziałów kontrterrorystycznych policji we Wrocławiu, kolejne materiały wybuchowe oraz chemikalia płynne" – podała.

42-letni mieszkaniec powiatu głogowskiego został zatrzymany. Obecnie prowadzone jest postępowanie pod nadzorem prokuratury. Za popełnione przestępstwo sprawcy grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!