Tragiczna śmierć 24-letniego Piotrka w centrum Wrocławia. Darmowe szkolenie z pierwszej pomocy ku pamięci zmarłego

i

Autor: Google Maps

Wrocław

Tragiczna śmierć 24-letniego Piotrka w centrum Wrocławia. Darmowe szkolenie z pierwszej pomocy ku pamięci zmarłego

2024-04-12 19:13

1 marca 2024 roku przy ul. Krakowskiej we Wrocławiu doszło do tragicznego wypadku. W wyniku zderzenia się samochodu dostawczego z motocyklem zginął 24-letni Piotr. Młody mężczyzna mógł żyć, jednak brak pomocy ze strony przechodniów doprowadziła do jego śmierci. Już 14 kwietnia odbędzie się darmowe szkolenie z pierwszej pomocy ku pamięci zmarłego. Organizatorami są przyjaciele 24-latka.

Tragiczna śmierć 24-letniego Piotrka w centrum Wrocławia. Darmowe szkolenie z pierwszej pomocy ku pamięci zmarłego

1 marca 2024 roku w godzinach wieczornych doszło do tragicznego wypadku przy ul. Krakowskiej we Wrocławiu. W wyniku zderzenia samochodu dostawczego z motocyklem zginął 24-letni Piotr. Bliski młodego mężczyzny napisał list, który wysłał do "Gazety Wrocławskiej".

"Piszę w imieniu swoim oraz najbliższej rodziny zmarłego Piotra, którego znałem, a jego rodzice są moimi bliskimi znajomymi. Nie przesądzam i nie oceniam, kto spowodował wypadek z tak tragicznym skutkiem. To bada policja i prokuratura. Chciałem się jednak odnieść do tego, co wydarzyło się chwilę potem. Drodzy wrocławianie, świadkowie, przechodnie, kierowcy, którzy byliście na miejscu w trakcie wypadku i chwilę po... DLACZEGO? DLACZEGO NIKT Z WAS NIE UDZIELIŁ PIERWSZEJ POMOCY??? Dlaczego nikt z was nie sprawdził, czy Piotrek oddycha i czy jest wyczuwalne tętno? Od razu założyliście że nie żyje? Na jakiej podstawie? Że sam jest sobie winien? Że wsiadł na motocykl?[...] Niestety, nie zdaliście egzaminu z człowieczeństwa... Wystarczyło żeby ktoś prowadził do przyjazdu karetki masaż serca i uciskał klatkę piersiową. Tylko tyle i aż tyle należało zrobić. Po dwóch dobach na oddziale intensywnej terapii, odłączono Piotra od aparatury podtrzymującej funkcję życiowe, z powodu śmierci mózgowej. Innych obrażeń wewnętrznych nie stwierdzono, poza złamaniem kości przedramienia" - czytamy w liście przyjaciela zmarłego, opublikowanym na łamach "Gazety Wrocławskiej". 

Świadkowie zdarzenia przechodzili, robili zdjęcia, ale niestety nikt nie zdecydował się pomóc 24-latkowi. W związku z tym przyjaciele Piotra organizują darmowe szkolenie z pierwszej pomocy ku pamięci zmarłego. Odbędzie się ono już 14 kwietnia 2024 roku w godzinach 9:00-16:00 w Hotelu HP Park Plaza Wrocław przy ul. Drobnera 11-13. Skierowane jest przede wszystkim dla wszystkich motocyklistów i kierowców samochodów osobowych, którzy chcą podnieść swoją wiedzę w zakresie bezpieczeństwa. 

Cały czas można się zapisywać na to wydarzenie. Jak informują organizatorzy, w szkoleniu mogą uczestniczyć tylko wcześniej zarejestrowane osoby, które dostały potwierdzenie udziału.