Tragedia pod Legnicą. Potrącił śmiertelnie pieszego i uciekł. Policja zatrzymała pijanego 27-latka

i

Autor: KMP Legnica

Dramat na drodze

Tragedia pod Legnicą. Potrącił śmiertelnie pieszego i uciekł. Policja zatrzymała pijanego 27-latka

2024-04-22 12:06

W miejscowości Rogoźnik pod Legnicą kierowca samochodu osobowego potrącił śmiertelnie 25-latka i uciekł z miejsca zdarzenia. Kilka godzin po wypadku policjanci zatrzymali 27-letniego mężczyznę, który jest podejrzewany o spowodowanie tragedii. Był kompletnie pijany.

Dramat pod Legnicą. Kierowca śmiertelnie potrącił pieszego i uciekł

Do tragedii doszło w niedzielę (21 kwietnia). Około godziny 11:00 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Legnicy otrzymał informację, że w przydrożnym rowie niedaleko wsi Rogoźnik leży mężczyzna, który nie daje oznak życia.

- Na miejsce natychmiast wysłano policjantów, którzy potwierdzili tą tragiczną informację. Pozostawione na miejscu zdarzenia części pojazdu oraz obrażenia mężczyzny wskazywały na udział w wypadku komunikacyjnym – informuje asp. Aleksandra Pieprzycka z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Portal tulegnica.pl podaje, że ofiarą był 25-latek z Prochowic, a do potrącenia doszło najprawdopodobniej nad ranem. Na miejscu zabezpieczone zostały wszystkie ślady oraz elementy karoserii samochodu. Śledczy od razu przystąpili do ustalenia sprawcy wypadku.

Zatrzymano 27-latka. Miał ponad 3 promile alkoholu

Jeszcze w niedzielę policjantom udało się ustalić domniemanego sprawcę tragedii. Ślady oraz ustalenia kryminalnych doprowadziły mundurowych do powiatu jaworskiego, gdzie zatrzymano 27-latka.

- W chwili zatrzymania mężczyzna miał ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mieszkańcowi powiatu jaworskiego pobrano krew do dalszych badań. Funkcjonariusze zabezpieczyli również pojazd marki Renault Laguna, który posiadał uszkodzenia wskazujące na udział w wypadku – przekazuje policjantka.

Aktualnie policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają dokładny przebieg zdarzenia. Kierowca, który odjechał z miejsca zdarzenia, będzie podlegał surowszej karze. W takim przypadku sąd może orzec karę do 12 lat więzienia.

Akademik Arka we Wrocławiu otwarty po remoncie. Wśród nowości pokoje koedukacyjne