Pijana 12-latka leżała na brzegu rzeki. Półprzytomną dziewczynkę uratował policjant

i

Autor: KPP Lubin

Dolny Śląsk

Pijana 12-latka leżała na brzegu rzeki. Półprzytomną dziewczynkę w hipotermii uratował policjant

2024-04-22 10:53

W Ścinawie (powiat lubiński) na stromym brzegu rzeki znaleziona została pijana 12-letnia dziewczynka. Uratował ją policjant, który wracał z pracy. Dziewczynka była w stanie hipotermii, wcześniej wpadła do lodowatej wody. Policja wyjaśnia, kto udostępnił alkohol małoletniej i w jakich okolicznościach 12-latka wpadła do rzeki.

Pijana 12-latka leżała na brzegu rzeki. Z wody wyciągnęli ją znajomi

Do zdarzenia, jak opisuje lubińska policja, doszło w miniony piątek (19 kwietnia) w Ścinawie. Wracając wieczorem z pracy, komendant Komisariatu Policji w Ścinawie zauważył dwie młode osoby, które stały przy barierce jednego z mostów. Uwagę zwróciła dziewczynka, która leżała w bezruchu.

- Okazało się, że tuż przy brzegu rzeki leży bezwładnie młoda dziewczyna, która chwilę wcześniej została wyciągnięta z wody przez swoich nieletnich znajomych. Nie mieli oni jednak wystarczająco dużo siły, aby przeciągnąć dziewczynę w bezpieczne miejsce, dlatego wciąż znajdowała się zbyt blisko wody na stromym zboczu – opisuje asp. Aleksandra Pieprzycka z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Policjant podbiegł do dziewczynki, której stan wskazywał, że jest mocno zmarznięta i półprzytomna. Sytuacja była bardzo poważna, bo poszkodowana nie była w stanie sama oddychać. Powodem była wydzielina i woda, która zalegała w drogach oddechowych.

- Ścinawski kierownik jednostki wiedział jak zadziałać, aby przywrócić drożność dróg oddechowych. W tym czasie zadzwonił również po pomoc i już po chwili dziewczynka była w rękach medyków. Do czasu przyjazdu karetki pogotowia policjant czuwał nad jej stanem, okrył ją swoją odzieżą wierzchnią i monitorował funkcje życiowe – przekazuje policjantka.

Dziewczynka w stanie hipotermii trafiła do szpitala

Karetka zabrała 12-latkę do szpitala. Badania wykazały, że dziewczynka była w stanie hipotermii i pod wpływem alkoholu.

Wiadomo, że na miejscu zdarzenia były również inne osoby nieletnie. Policjanci ustalili ich rodziców i przekazali pod opiekę osób dorosłych. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają teraz funkcjonariusze z komisariatu w Ścinawie.

Dolnośląskie miasta bez kolei pasażerskiej. Tu pociągiem nie dojedziesz