To tutaj Hubert Hurkacz odpoczywa po turniejach. Tak mieszka znany tenisista z Wrocławia

i

Autor: zrzut ekranu z "Dzień Dobry TVN"

Tenis

To tutaj Hubert Hurkacz odpoczywa po turniejach. Tak mieszka znany tenisista z Wrocławia

2024-06-25 11:52

Hubert Hurkacz oficjalnie wskoczył na siódme miejsce w światowym rankingu ATP. Mimo przegranej w finale turnieju w Halle, dla pochodzącego z Wrocławia tenisisty jest to życiowy sukces. Trzy lata temu "Hubi" przeprowadził się do Monte Carlo. W tym miejscu wrocławianin odpoczywa po turniejach, ale też ćwiczy pod okiem swojego trenera. Zobacz, gdzie mieszka Hubert Hurkacz.

Gdzie na co dzień mieszka Hubert Hurkacz? To tutaj tenisista z Wrocławia odpoczywa i trenuje

W niedzielne popołudnie 23 czerwca 2024 roku Hubert Hurkacz przegrał z Jannikiem Sinnerem 0:2 w finale turnieju ATP w Halle. Mimo tego pochodzący z Wrocławia tenisista może pochwalić się najlepszych awansem, jaki osiągnął w dotychczasowej karierze. Wskoczył on bowiem na siódme miejsce w światowym rankingu ATP. Tak wysoko nie był nigdy wcześniej. 

Po przegranej wrocławianin może w końcu zrelaksować się w swojej rezydencji na luksusowym osiedlu Monte Carlo. Do Monako "Hubi" przeprowadził się w 2021 roku. Ze względu na dynamicznie rozwijającą się karierę, w domu jest tylko gościem. Jeśli jednak już do niego wraca, stara się zrelaksować

Polak nie dzieli się swoim życiem prywatnym w mediach. Jakiś czas temu jednak pokazał, na antenie "Dzień Dobry TVN", w jakim otoczeniu mieszka. Nie jest on jednak jedynym tenisistą, który wybrał właśnie Monako jako miejsce do życia. Są tam bowiem doskonałe warunki do trenowania. 

 - Dużo zawodników tutaj od lat mieszka. Ja czuję, że tutaj czas trochę wolniej płynie, że nie ma takiego napięcia, stresu, że gdzieś trzeba pojechać, szybko załatwić, pędzić. Jest spokojnie - stwierdził "Hubi", przed kamerami "Dzień Dobry TVN".

Na antenie "Dzień Dobry TVN" wyznał również, że jego ulubionym miejscem w Monako jest plaża. Wspomniał, że czasami ucieka tam coś zjeść lub spotkać się ze znajomymi. Samo Monte Carlo jest równie malownicze. Mieszka tam ponad osiem tysięcy osób, które podobnie jak "Hubi" mogą pozwolić sobie na dostatnie życie. 

Barbara Schett o Idze Świątek przed Roland Garros | Super Tenis

QUIZ: Co wiesz o polskich tenisistach? Komplet punktów to obowiązek!

Pytanie 1 z 10
Z którego miasta pochodzi Hubert Hurkacz?