Tauron inwestuje we Wrocławiu! Przedsiębiorstwo chce tu kształcić energetyków

i

Autor: flickr.com

Wrocław

Tauron inwestuje we Wrocławiu! Przedsiębiorstwo chce tu kształcić energetyków

2023-10-31 12:40

13 milionów złotych ma zostać zainwestowane przez Tauron we Wrocławiu. Firma w stolicy Dolnego Śląska chce stworzyć Branżowe Centrum Umiejętności w Centrum Kształcenia Zawodowego. Kształcić się mają tam przyszli energetycy.

Tauron inwestuje w Centrum Kształcenia Zawodowego

Spółka Tauron Dystrybucja ma w planach poszerzenie oferty Centrum Kształcenia Zawodowego. Firma chce, by powstały tam nowoczesne i w pełni wyposażone sale, które pozwolą na przyszłe szkolenie energetyków. Kursanci mieliby dokształcać się w zakresie:

  • miernictwa i diagnostyki urządzeń,
  • instalacji elektrycznych,
  • ochrony przeciwporażeniowej na potrzeby nowoczesnej gospodarki w branży elektrycznej. 

Budynek Centrum Kształcenia Zawodowego we Wrocławiu przejdzie przebudowę

Do realizacji planów spółki Tauron potrzebna jest przebudowa Centrum Kształcenia Zawodowego we Wrocławiu. Powstać ma pięć pracowni do praktycznej nauki zawodu. Dodatkowo, opracowany zostanie szczegółowy program nauczania, a także specjalne materiały dydaktyczne dla szkoleń zawodowych i kursów branżowych. Na realizację celu pozyskano 13 milionów złotych z Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Wrocław ma kształcić wielu energetyków

Branżowe Centrum Umiejętności planowo ukończone mają zostać w grudniu 2024 roku, co umożliwi pierwszym kursantom rozpoczęcie nauki już od stycznia 2025 roku. Dodatkowo, projekt przewiduje przeszkolenie łącznie aż 300 uczestników do połowy 2026 roku:

  • 90 uczniów szkół zawodowych i techników,
  • 210 osób dorosłych,
  • 30 nauczycieli.
Pieniądze to nie wszystko Paweł Borys