Podróże

Tanie loty z Wrocławia na Majorkę. Co zobaczyć na Balearach? TOP 5 atrakcji dla każdego

2024-04-16 20:29

Bezpośrednie loty z Wrocławia na słoneczną Majorkę oferuje popularna linia lotnicza Ryanair. Bilety na loty tuż przed gorącym sezonem można upolować za około 160 zł w jedną stronę. Planujesz zorganizować wyjazd na Majorkę na własną rękę? Sprawdź, jakie atrakcje czekają na miejscu.

Tanie loty z Wrocławia na Majorkę. Bilety w obie strony za ok. 360 złotych

Loty z Wrocławia na Majorkę odbywają się trzy razy w tygodniu. Według harmonogramu linii lotniczych Ryanair, połączenie realizowane jest w poniedziałki, środy i piątki do 25 października.

Bilety możemy kupić m.in. poprzez wyszukiwarkę lotów na stronie Ryanair, a także w systemie skyscanner.pl. Ceny biletów zaczynają się już od 144 złotych za osobę w jedną stronę.

Przykładowe terminy i ceny lotów dla jednej osoby

  • Wylot z Wrocławia w poniedziałek, 20 maja (godz. 16:45) za 188 złotych. Powrót z Majorki w piątek, 24 maja (godz. 10:50) za 185 złotych;
  • Wylot z Wrocławia w poniedziałek, 6 maja (godz. 16:45) za 144 złote. Powrót z Majorki w piątek, 10 maja (godz. 10:50) za 288 złotych
  • Wylot z Wrocławia w poniedziałek, 3 czerwca (godz. 16:45) za 169 złotych. Powrót z Majorki w piątek, 7 czerwca (godz. 10:50) za 286 złotych.

Ceny cały czas ulegają zmianie, więc lepiej zarezerwować bilety wcześniej lub sprawdzać oferty w nocy – wtedy jest duża szansa, że trafimy na obniżki.

TOP 5 atrakcji Majorki. Co zobaczyć na największej wyspie Balearów?

Majorka to największa hiszpańska wyspa znajdująca się w archipelagu Balearów na Morzu Śródziemnym. Oprócz pięknych plaż, na których czeka nas błogi wypoczynek, ma do zaoferowania znacznie więcej atrakcji. Wyspa uznawana jest za skarbnicę kultury i historii. Znajdziemy tu m.in. Zamek Bellver w Palma de Mallorca, z którego roztaczają się niesamowite widoki na największe miasto Majorki.

Wśród top atrakcji wymienianych przez podróżników jest właśnie Palma de Mallorca. W mieście czekają na nas niezliczone atrakcje. Pasjonaci historii będą w raju. Zobaczymy tu m.in. katedrę La Seu, która wzbudza zachwyt swoim wyjątkowym kształtem i dominuje nad resztą zabudowy. Wartym uwagi jest też pałac Almudaina, czy punkt widokowy przy Castel de Bellver.

Kolejną top atrakcją jest urokliwa Zatoka Sóller. To właśnie tu jest piękna plaża z klimatycznym portem. Wspaniałe miejsce na spacery i relaks na słońcu, a do tego widoki na cumujące jachty. Fornalutx to z kolei wioska, która uznawana jest za jedną z najpiękniejszych na wyspie. Zachwyca architekturą i malowniczymi ulicami. Podobnie jest w wiosce Valldemossa, która położona jest w górach Serra de Tramuntana. Tu poczujemy wręcz romantyczną atmosferę.

Przewodnicy zachęcają także do wizyty na Cap de Formentor – podobno to najpiękniejsze miejsce na Majorce. Na wysuniętym krańcu wyspy zobaczymy klifowy krajobraz, krętą drogę i zapierające dech w piersiach widoki na Morze Śródziemne. Do tego wszystkiego atrakcją jest latarnia.

Warto odwiedzić Majorkę tuż przed sezonem, maj może się okazać idealną okazją do odwiedzenia Balearów. W tym czasie nie ma jeszcze tłumów turystów!

Tanie loty z Wrocławia na Majorkę. Co zobaczyć na Balearach? TOP 5 atrakcji dla każdego