Tańce i śpiewy na dożynkach w Kobierzycach. Gwiazdą wieczoru Kamil Bednarek

i

Autor: pixabay.com/Kobierzycki Ośrodek Kultury

Dolny Śląsk

Tańce i śpiewy na dożynkach w Kobierzycach. Gwiazdą wieczoru Kamil Bednarek

2023-08-21 14:37

Sezon dożynkowy na Dolnym Śląsku trwa w najlepsze. W najbliższy weekend (26-27 sierpnia 2023 roku) tańczyć i śpiewać będziemy mogli na dożynkach gminnych w podwrocławskich Kobierzycach. Emocji nie zabraknie, a muzyka będzie urozmaicona – od klimatu reggae po gorące greckie rytmy. W niedzielę na scenie wystąpi gwiazda wieczoru - Kamil Bednarek.

To będzie duża dwudniowa impreza. Święto Plonów w Kobierzycach rozpocznie się w sobotę 26 sierpnia o godz. 12:30 i zakończy dopiero w niedzielę 27 sierpnia późnym wieczorem. Wszystkie wydarzenia organizowane są na Stadionie Sportowym w Kobierzycach przy ul. Sportowej 28.

- Spotykamy się w ostatni weekend wakacji. Naszym głównym celem jest kultywowanie tradycji oraz wspieranie lokalnych inicjatyw, więc spodziewajcie się niezwykłych atrakcji dla całej rodziny – czytamy na stronie Kobierzyckiego Ośrodka Kultury, który jest organizatorem wydarzenia.

Znane zespoły i zabawa taneczna do późna

W sobotę od godz. 12:30 na scenie wystąpią lokalne i coverowe zespoły: Jarzębina, Tyńczanki, Chór Diament, Ona i On, Widmo, Heaven, The Postman oraz DJ Ewelina, która współtworzy Wrocławskie Potańcówki znane w całym województwie dolnośląskim. W niedzielę natomiast po mszy świętej dożynkowej (11:30) odbędzie się część oficjalna imprezy (13:00). Od godz. 15:00 wielkie świętowanie, a programie wystąpią m.in. ABBA FOREVER, Nikos Rusketos & Grecka Grupa “Orfeusz”. Gwiazdą wieczoru będzie Kamil Bednarek.

Jak na dożynki przystało będzie można podziwiać występy zespołów ludowych pielęgnujących folklor i tradycji Gminy Kobierzyce. W trakcie dożynek dla mieszkańców zaplanowano kulinarne show – gotowanie na wielkiej patelni w wykonaniu finalisty „MasterChef”.

- Dożynki to również czas, kiedy nasze Koła Gospodyń Wiejskich, stowarzyszenia działające na terenie gminy oraz Eko przedsiębiorcy mają okazję zaprezentować swoje osiągnięcia i wkład w rozwój naszej społeczności. Oni też będą na was czekać! - zachęca Kobierzycki Ośrodek Kultury.

Dania z różnych stron świata i zabawa dla dzieci

Do zabawy organizatorzy zapraszają również najmłodszych. Na dożynkach gminnych w Kobierzycach będzie wesołe miasteczko oraz bezpłatna strefa z dmuchańcami. Będzie też coś dla podniebienia – w bogatej strefie gastro znajdziemy foodtrucki z różnymi kulinarnymi przysmakami – a tam dania z różnych stron świata. Ponadto stoiska z rękodziełami, a dla tych którzy szukają adrenaliny przygotowano specjalną ściankę wspinaczkową.

Nocna burza nad Dolnym Śląskiem. Pioruny w obiektywie mieszkańców