Tak zabija się ludzi na przejściach dla pieszych. Było naprawdę blisko tragedii

i

Autor: x.com/bandyci drogowi

Wrocław

Tak zabija się ludzi na przejściach dla pieszych. Było naprawdę blisko tragedii. Zobacz nagranie

2024-05-15 17:40

Na ul. Adama Mickiewicza doszło ostatnio do potencjalnie niezwykle groźnej sytuacji. Kierowca samochodu osobowego niemal potrącił przejeżdżającą przez pasy rowerzystkę. Na szczęście, wszystko zakończyło się tylko na strachu, jednak na portalu X ku przestrodze opublikowano nagranie z całej sytuacji.

Rowerzystka przejeżdżała przez przejście dla pieszych. Niemal została potrącona

Do niebezpiecznej sytuacji doszło przy ul. Mickiewicza we Wrocławiu. Na przejściu dla pieszych jeden z kierowców zatrzymał się, aby przepuścić rowerzystkę. Choć sytuacja wyglądała na całkowicie standardową, to ze względu na nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy jadącego sąsiednim pasem, wszystko mogło zakończyć się tragedią. 

Drugi z kierowców nie skojarzył, że zatrzymanie pojazdu przed pasami może oznaczać przepuszczenie przechodniów lub właśnie rowerzystów i postanowił jechać dalej. Gdy rowerzystka wyszła zza stojącego obok samochodu, kierowca zaczął gwałtownie hamować oraz odbił do lewej strony, aby uniknąć zderzenia. Do bardzo groźnego wypadku brakowało dosłownie centymetrów, a gdyby uważna rowerzystka nie zatrzymała się w porę, najpewniej wylądowałaby na masce pędzącego auta. 

Całą sytuację uwiecznił za pomocą swojej kamerki samochodowej inny jadący drogą kierowca. Nagranie zostało opublikowane na portalu X, na profilu "bandyci drogowi".  

Co więcej, znaki drogowe przed przejściem dla pieszych wskazują, że drugi pas jest przeznaczony jedynie dla tramwajów, a samo przejście jest pieszo-rowerowe, więc można było spodziewać się na nim rowerzysty. Do zdarzenia doszło dokładnie w tym miejscu:

Polska w ogniu! Czy za ostatnimi pożarami stoi Rosja?