STARLINKI NAD POLSKĄ W STYCZNIU. Gdzie i kiedy oglądać Starlinki w województwie dolnośląskim?

i

Autor: Free-Photos / CC0 / pixabay.com STARLINKI NAD POLSKĄ W STYCZNIU. Gdzie i kiedy oglądać Starlinki w województwie dolnośląskim?

STARLINKI NAD POLSKĄ W STYCZNIU. Gdzie i kiedy oglądać Starlinki w województwie dolnośląskim?

2022-01-20 12:02

Wielbiciele rakiety SpaceX wynoszącej na orbitę satelity Starlink zdecydowanie czekają z niecierpliwością na moment, aż wreszcie ponownie będzie można zobaczyć to zjawisko. Ich przeloty to za każdym razem niesamowity widok. Gdzie i kiedy będzie można obejrzeć Starlinki w województwie dolnośląskim. Sprawdźcie poniżej.

Starlink nad Polską w styczniu. Pojawi się na pewno. To pierwsza okazja do obserwacji satelitów w 2022 roku. Będzie dobrze widoczna z wielu miejsc w całej Polsce. Gdzie i kiedy będzie można zaobserwować starlinki w województwie dolnośląskim?  Wszyscy zadajemy sobie to pytanie. Zainteresowanie wydarzeniem nie powinno dziwić, gdyż przelot Starlink to za każdym razem niesamowity widok. Połyskliwy sznur satelitów przemyka na tle gwiazd oddalając się od siebie z każdym kolejnym okrążeniem Ziemi. To przedsięwzięcie Elona Muska i jego firmy SpaceX. Satelity są najlepiej widoczne przez kilka dni po wypuszczeniu na orbitę. Szykujcie się więc do obserwacji.

Starlinki nad Polską 20, 21 i 22 stycznia. Gdzie będzie można je zobaczyć w województwie dolnośląskim? 

Pierwszy start rakiety Falcon 9 odbył się w tym roku w nocy z 18 na 19 stycznia. Wyniosła ona na orbitę kilkadziesiąt satelitów oznaczonych jako G4-6. Pierwszy przelot Starlinków był widoczny na niebie 19 stycznia o godzinie 17:56. Trwał ok. 4 minuty. Jeśli kogoś ominął widok tego zjawiska - nic straconego! Starlinki pojawią się na niebie jeszcze w dniach: 20, 21 i 22 stycznia.

Gdzie szukać wzrokiem błyszczącego sznura satelitów w województwie dolnośląskim? 20 stycznia Starlinki przelecą nad Polską o tej samej godzinie czyli o 17:56. Przelot będzie nieco niższy ale nadal na takich wysokościach, by je dobrze oglądać w całym kraju. Jeżeli wystąpi spore zachmurzenie i smog - mogą być słabo widoczne. Jednak jeśli warunki pogodowe będą idealne - zjawisko Elona Muska będzie widoczne zarówno w mieście, jak i poza nim. 

Życzymy Wam udanych obserwacji!

QUIZ: Zgadnij, jaką gwiazdą jestem

Pytanie 1 z 6
Niebawem wyprowadzę się do Warszawy. Mam zamiar zostać aktorką. Teraz przygotowuję się do egzaminów do szkoły teatralnej. Kim jestem?

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl!