Tłumy na otwarciu Jarmarku Bożonarodzeniowego 2023 we Wrocławiu. Zobacz zdjęcia!

i

Autor: Jakub Luberda

Wrocław

Sprawdziliśmy, jakie są ceny na Jarmarku Bożonarodzeniowym. Portfele same uciekają z kieszeni

2023-12-26 7:46

Ceny na Jarmarku Bożonarodzeniowym we Wrocławiu od zawsze potrafiły zwalić z nóg, dlatego postanowiliśmy sprawdzić, jak sprawy mają się i tym razem. Jak się okazuje, przed wyjściem na Rynek i czerpaniem ze świątecznej atmosfery, warto przygotować się mentalnie na dosyć spore wydatki - na jarmarku jest naprawdę drogo...

Jarmark Bożonarodzeniowy 2023 we Wrocławiu. Jakie są ceny?

Ceny na Jarmarku Bożonarodzeniowym we Wrocławiu nigdy nie należały do najniższych, co należy po części zrozumieć - płacimy nie tylko za samą usługę lub produkt, ale również za całą świąteczną otoczką, okoliczności. Mimo wszystko, trudno odeprzeć wrażenie, że wszystko mogłoby być nieco tańsze. Złośliwi powiedzą, że przecież nikt nas do zjedzenia kiełbasy lub wypicia grzańca nie zmusza, jednak naprawdę wiele osób jarmark odrzuca właśnie ze względu na nieprzystępne ceny. Zamiast teoretyzować, przejdźmy jednak do konkretów - co i ile na Jarmarku Bożonarodzeniowym we Wrocławiu kosztuje?

Za pierogi z mięsem zapłacimy 35 zł - tyle samo, co za czeburek. Pierogi z serem kosztują 32 zł. Na jarmarku znajdziemy też m.in. gofry bąbelkowe - przykładowo suche dostaniemy za 10 zł, z dżemem za 15 zł, a najdroższa wersja - z nutellą, bitą śmietaną i owocami - kosztuje 30 zł. Za naleśniki, w zależności od wariantu, zapłacimy z kolei od 20 do 35 zł. Mała porcja kasztanów to 15 zł, duża - 25 zł. Za pajdę chleba ze smalcem będziemy musieli dać 22 zł, a za każdy dodatek (ogórek, kiełbaskę, cebulę) dodatkowe 4 lub 5 zł. 

Ozdobne pierniczki z napisem, w zależności od rozmiaru, mogą kosztować do nawet 80 zł. Za pluszowego flaminga przyjdzie nam zapłacić 69 zł. Droga jest również kuchnia regionalna - gruzińskie szaszłyki to koszt 55 zł w zestawie, 39 zł za samo mięso. Kiełbasę z grilla w zestawie dostaniemy z kolei za 42 zł, a sama kiełbasa kosztuje 32 zł. Za zestawy z sześcioma ozdobnymi bombkami będziemy musieli dać nawet 80 zł (choć da się znaleźć też nieco tańsze).

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu. Oto ceny w 2023 roku