Śledztwo w sprawie śmierci Gabriela Seweryna. Prokuratura podjęła decyzję

i

Autor: Gabriel Seweryn Facebook, Twitter

Tajemnicza śmierć celebryty

Śledztwo w sprawie śmierci Gabriela Seweryna. Prokuratura podjęła decyzję

2024-02-12 14:34

Minęły już dwa miesiące od śmieci Gabriela Seweryna. Gwiazdor programu „Królowe życia” w ostatnich godzinach swojego życia opublikował wstrząsające nagranie, które wzbudziło wiele kontrowersji. Sprawa odbiła się głośnym echem w mediach. Prokuratura w Legnicy właśnie poinformowała o podjęciu kolejnej decyzji w sprawie śledztwa.

Znany projektant mody z Głogowa zmarł 28 listopada 2023 roku. Kilka godzin przed śmiercią celebryta opublikował wstrząsające nagranie, na którym widać, że płacze i prosi o pomoc.

- Mnie to dusi, nikt nie chce mi pomóc. Ja naprawdę umrę! Chcę, żeby ludzie wiedzieli jakie mam problemy – krzyczał na ulicy w Głogowie. W oddali widać było także karetkę. Z wypowiedzi rzecznika Pogotowia Ratunkowego w Legnicy wynikało, że na miejsce wezwana była policja z powodu agresji pacjenta. - Grożono zespołowi ratownictwa medycznego – informował rzecznik Szymon Czyżewski.

Gwiazdor ostatecznie dotarł do szpitala taksówką, a po kilku godzinach zmarł na intensywnej terapii. Wówczas to m.in. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych opublikował na swoim facebookowym profilu komunikat, w którym poinformował, że zawiadomił prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez ratowników i personel szpitala w Głogowie. Prokuratura podjęła decyzję, żeby przeprowadzić śledztwo i wyjaśnić okoliczności śmierci celebryty z Głogowa. Zaplanowano m.in. sekcję zwłok i badania toksykologiczne.

Tajemnicza śmierć Gabriela Seweryna z Głogowa. Jest zwrot w sprawie

Od dwóch miesięcy badane są przyczyny śmierci Gabriela Seweryna, gwiazdora telewizyjnego programu „Królowe życia”. Do tej pory śledztwo prowadziła Prokuratura Rejonowa w Głogowie. Z najnowszych ustaleń Radia Zet wynika jednak, że ważnych wyników badań toksykologicznych w dalszym ciągu nie ma, a przyczyna śmierci celebryty wciąż nie jest znana. Tymczasem śledztwo przejęła Prokuratura Okręgowa w Legnicy.

- Reporterka Radia ZET Grażyna Wiatr ustaliła, że śledczy nadal nie mają opinii biegłych o przyczynie śmierci, wyników badań toksykologicznych czy oceny działania ratowników medycznych w tej sprawie. Przejęcie śledztwa z Prokuratury Rejonowej w Głogowie potwierdza Radiu ZET Prokurator Okręgowy w Legnicy Sebastian Kluczyński. Powód to wielowątkowość postępowania i zainteresowanie opinii publicznej czytamy na portalu Radia Zet.

Wiele pytań wciąż bez odpowiedzi

„Verscace z Głogowa” jak mówiono o Gabrielu Sewerynie był znanym projektantem mody oraz uczestnikiem głośnego programu „Królowe życia”. Zamówienia w głogowskiej pracowni celebryty składało wiele znanych osób. Przyjaciele Gabriela mówili o nim, że był człowiekiem o wielkim sercu i wrażliwości. On sam mimo kontrowersji, jakie wzbudzał, miał sporo fanów.

Śmierć Gabriela Seweryna budzi wiele pytań oraz wątpliwości, które rozwiać może jedynie dokładne śledztwo przeprowadzone przez prokuraturę. O wynikach postępowania będziemy informować.

Te atrakcje turystyczne powstały na Dolnym Śląsku w 2023 roku. Byliście już tam?