Mężczyzna skoczył z Mostu Grunwaldzkiego do Odry. Pierwsze wezwanie w 2024 roku we Wrocławiu

i

Autor: Freepik

Wrocław

Skoczył z mostu do Odry. To pierwsze wezwanie służb w 2024 roku we Wrocławiu

2024-01-01 8:52

Nadszedł 2024 rok. Świętowanie nowego roku nie dla wszystkich okazało się w pełni bezpieczne. Dokładnie minutę po północy służby WOPR we Wrocławiu dostały wezwanie do mężczyzny, który skoczył z Mostu Grunwaldzkiego do Odry. Prawdopodobnie były to jednak dwa zdarzenia. Jeden mężczyzna sam wyszedł na brzeg. Za to drugiego ratownicy bezskutecznie szukali przez godzinę.

Ratownicy z dolnośląskiego WOPR-u mieli sporo pracy w minioną noc sylwestrową. Już nawet minutę po północy 1 stycznia 2024 r. dostali wezwanie. Mężczyzna skoczył z Mostu Grunwaldzkiego we Wrocławiu do Odry

Na miejsce udali się dyżurni ratownicy z łodzią. Prawdopodobnie jednak były to dwa zdarzenia jednocześnie w tym samym rejonie. Jak podaje Dolnośląskie WOPR na Facebooku, według zeznań świadków pierwsza z osób po kilku minutach płynięcia w rzece sama wyszła na brzeg. Policja nadal poszukuje tego mężczyznę. 

Dolnośląskie WOPR wraz z łodzią Policji Wodnej oraz łodzią JRG PSP przez godzinę poszukiwali w Odrze drugiego mężczyzny, jednak bez rezultatów. Służby czekają na potwierdzenie, czy w wodzie była jedna, czy dwie osoby. 

Pogrzeb Krzysztofa Respondka