Paul Pogba

i

Autor: AP PHOTO/DANIEL COLE, FILE Paul Pogba

Piłka nożna

Skandal z udziałem byłego mistrza świata. Paul Pogba zdyskwalifikowany na 4 lata za doping

2024-03-01 15:39

Piłkarz Juventusu, Paul Pogba, został zdyskwalifikowany na 4 lata za stosowanie dopingu. Mistrz świata z 2018 roku na tymczasowym zawieszeniu przebywał od września 2023 roku. Francuz planuje złożyć apelację.

Skandal z udziałem Paula Pogby. Były mistrz świata zawieszony na 4 lata za doping

Jak informują włoskie media, Paul Pogba, piłkarz Juventusu, został zawieszony na 4 lata za stosowanie dopingu. Francuz w trakcie bieżącego sezonu był już tymczasowo zawieszony we wrześniu. Włoski trybunał antydopingowy podjął tę decyzję po otrzymaniu pozytywnego wyniku testu na obecność testosteronu w organizmie mistrza świata z 2018 roku.

Tymczasowe zawieszenie wynikało z wyników pierwszego badania, przeprowadzonego 20 sierpnia po zwycięstwie Juventusu nad Udinese 3:0 w Serie A. Pogba był wówczas rezerwowym i nie pojawił się nawet na boisku. Pozytywny wynik testu antydopingowego Francuza potwierdzono także w październiku, podczas analizy drugiej próbki. Jakie środki stosował Paul Pogba? Chodzi o testosteron - hormon zwiększający wytrzymałość sportowców.

Paul Pogba Francję reprezentuje od 2013. W tym czasie zdołał rozegrać w reprezentacji Francji 91 meczów, w których do siatki rywali trafiał 11 razy. Został także mistrzem świata w 2018 roku oraz wicemistrzem Europy w 2016 roku. Latami uważany był za jednego z najlepszych pomocników na świecie. Ostatnie lata były jego kariery nie należały jednak do najłatwiejszych - Pogba mierzył się z licznymi kontuzjami, przez które ominęły go m.in. mistrzostwa świata 2022 w Katarze. Broniący tytułu Francuzi przegrali wówczas w finale z Argentyną, zajmując tym samym drugie miejsce.

Nie żyje Cat Janice. Artystka przegrała walkę z rakiem

Quiz geograficzny. Zgadniesz, na jakim kontynencie leżą te miasta?

Pytanie 1 z 20
Na jakim kontynencie leży Johannesburg?