Hala Stulecia w filmie Igrzyska Śmierci! Zobacz jak prezentuje się w zwiastunie wielkiej produkcji

i

Autor: Youtube/The Hunger Games

QUIZ

Quiz. Te filmy i seriale kręcono na Dolnym Śląsku. Jak dobrze je pamiętasz?

2024-05-24 13:42

Jak dobrze kojarzysz filmy i seriale kręcone na Dolnym Śląsku? Sprawdź się w naszym quizie! "Igrzyska śmierci", "Wielka woda", "Most szpiegów" - to tylko jedne z wielu produkcji, do których zdjęcia robiono właśnie w naszym województwie. Dolny Śląsk przyciąga do siebie najlepszych reżyserów na świecie. Sprawdź, jak dobrze pamiętasz nagrywane tu filmy i seriale!

Quiz. Jak dobrze znasz filmy i seriale kręcone na Dolnym Śląsku?

Dolny Śląsk jest województwem niezwykle urodziwym. Znajdziemy tu mnóstwo uroczych miast, pięknych widoków i krajobrazów. Nic dziwnego więc, że tak chętnie przyjeżdżają tu najlepsi na świecie reżyserzy. Jak dobrze pamiętacie kręcone na Dolnym Śląsku filmy i seriale? W jakim filmie młodzieżowym główną rolę odegrała Hala Stulecia? O jakim wydarzeniu opowiadał netflixowy hit "Wielka woda"?

W naszym quizie o filmach i serialach kręconych na Dolnym Śląsku przygotowaliśmy dla was 10 pytań. Odpowiedzi na niektóre z nich powinniście znać całkiem dobrze, jednak niektóre pytania mogą sprawić wam też pewną trudność. W każdym z pytań znajdziecie tylko jedną poprawną odpowiedź, za którą otrzymacie jeden punkt. Nie martwcie się - za pomyłki punktów nie odejmujemy! 

Quiz. Te filmy i seriale kręcono na Dolnym Śląsku. Jak dobrze je pamiętasz?

Pytanie 1 z 10
Zacznijmy od czegoś prostego. Jaki obiekt na Dolnym Śląsku był areną, na której rozgrywały się sceny filmu "Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży"?
Tatiana Okupnik czasem ma dość swoich dzieci?