Quiz. Rozpoznaj powiat po nazwie miejscowości na Dolnym Śląsku. Zdobędziesz 10/10?

i

Autor: pixabay.com zdj. ilustracyjne

Sprawdź się!

Quiz. Rozpoznaj powiat po nazwie miejscowości na Dolnym Śląsku. Zdobędziesz 15/15?

2024-07-08 14:47

Czy jesteś mieszkańcem województwa dolnośląskiego? Znasz dobrze ten region? Na Dolnym Śląsku znajduje się 26 powiatów oraz 169 gmin. To nie tylko stolica krasnali, Karpacz, Jelenia Góra, czy Wałbrzych. Czy wiesz, w jakim powiecie znajduje się to miasto? Sprawdź się w naszym specjalnym quizie. Zdobędziesz komplet punktów?

Województwo dolnośląskie jest siódmym pod względem wielkości obszaru województwem w Polsce. Jego powierzchnia wynosi ponad 20 tys. kilometrów kwadratowych. Dolny Śląsk to także jeden z najbardziej zaludnionych obszarów na terenie Polski. Z najnowszych danych wynika, że jest zamieszkany przez ponad 2 mln ludzi, a blisko 70 procent z nich mieszka w miastach.

W całym regionie jest ponad 2,4 tys. wsi, ponad 1360 przynależy do gmin wiejskich, a ponad 1150 do gmin miejskich. Dolny Śląsk składa się również z 26 powiatów, w tym 4 miast na prawach powiatu, a są to Wrocław, Jelenia Góra, Wałbrzych oraz Legnica.

Rozpoznasz te dolnośląskie powiaty po nazwach miejscowości?

Głogowski, oławski, legnicki, strzeliński, milicki, karkonoski, a może świdnicki? Sprawdź się w specjalnym quizie i przypasuj konkretny powiat województwa dolnośląskiego do danej miejscowości. Dobrze znasz ten region? Ten quiz jest dla Ciebie! Do zdobycia 15 punktów.

Quiz. Rozpoznaj powiat po nazwie miejscowości na Dolnym Śląsku. Zdobędziesz 15/15?

Pytanie 1 z 15
Nowa Ruda to miasto w powiecie: