Olga Tokarczuk

i

Autor: PAP

QUIZ

Quiz. Ile wiesz o Oldze Tokarczuk? Te fakty o polskiej noblistce kojarzą nieliczni!

2024-06-24 20:22

Olga Tokarczuk to postać niezwykle zasłużona dla polskiej literatury. Już niebawem będziemy obchodzić rocznicę bardzo ważnego dla pisarki wydarzenia. 10 października 2018 roku została ona laureatką nagrody Nobla. Jak dobrze znasz Olgę Tokarczuk? Sprawdź w naszym quizie, ile o niej wiesz!

Życie Olgi Tokarczuk. Ile wiesz o polskiej noblistce? QUIZ

Olga Tokarczuk to jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich pisarek na całym świecie. Jej książki docenione zostały przez miliony czytelników, a także krytyków. Za swoją twórczość i wkład w rozwój literatury, Tokarczuk otrzymała nagrodę Nobla, czego rocznicę obchodzić będziemy 10 października. Powieści i opowiadania autorki zyskały swoich fanów również wśród celebrytów - swojego czasu wywiad z Tokarczuk w ramach "Natsbookclub" przeprowadzała z nią nawet Natalie Portman.

Polska pisarka prowadzi również niezwykle barwne i ciekawe życie prywatne. Tokarczuk angażuje się w różne projekty społeczne i ma całe mnóstwo interesujących historii do opowiedzenia. Autorka, która pracowała zarabiała kiedyś pracując w londyńskim hotelu, teraz ma w planach nawet wydanie swojej gry komputerowej. Przygotowaliśmy dla was test wiedzy z 10 pytaniami, w którym sprawdzicie swoją wiedzę na temat Olgi Tokarczuk. Przystąpcie do QUIZU i sprawdźcie, ile wiecie o polskiej noblistce!

Ile wiesz o Oldze Tokarczuk? Polska noblistka to niezwykle ciekawa postać!

Pytanie 1 z 10
Choć Olga Tokarczuk urodziła się w lubuskim Sulechowie, kojarzona jest z innym miastem, które zresztą zamieszkuje. O jaką miejscowość chodzi?
Walka o Edukację