Milickie Centrum Medyczne wypracowało procedury bezpieczeństwa zarówno w szpitalu jak i przychodni

i

Autor: Sebastian Stelmach Milickie Centrum Medyczne wypracowało procedury bezpieczeństwa zarówno w szpitalu jak i przychodni

Przychodnia w Milickim Centrum Medycznym gotowa na sezon grypowy [AUDIO]

2020-09-09 13:59

Prawidłowa selekcja pacjentów, to klucz by przebadać wszystkich potrzebujących. Tak mówią medycy z przychodni w Milickim Centrum Medycznym. Placówka wypracowała procedury, dzięki którym ze spokojem patrzy na zbliżający się sezon grypowy.

Jak przekonują nas osoby, z którymi rozmawialiśmy przed przychodnią, wolą oni bezpośredni kontakt z lekarzem. Zauważają jednak, że telefoniczne porady również są przydatne.

Przychodnia w Milickim Centrum Medycznym, choć diagnostykę zaczyna od teleporady, stawia na kontakt z pacjentem.

- Ma pan gorączkę, więc zgłasza się pan na teleporadę. Lekarz zadecyduje czy trzeba pana przyjąć i zbadać. Być może jest ryzyko zachorowania, nie tyle na infekcję koronawirusową ale też inną, taką jak grypa, na którą możemy od razu działać. Dla takich pacjentów mamy przygotowaną śluzę, osobne wejście, dalej lekarz wykonuje badanie i decyduje czy włączamy odpowiednie leczenie czy kwalifikujemy pacjenta do wymazu - mówi kierownik przychodni Marcin Malka.

Pacjenci bez problemu mogą korzystać też m.in. z laboratorium.

Dodajmy, że Milickie Centrum Medyczne zamierza wprowadzić szybkie testy diagnostyczne dla swoich najmłodszych pacjentów, żeby ułatwić diagnozę i dalsze leczenie np. anginy czy grypy.

Przychodnia z Milicza gotowa na sezon grypowy
SKANDAL W PRZYCHODNI NA BRÓDNIE! Z GORĄCZKĄ I DUSZNOŚCIAMI WYSŁAŁ MATKĘ Z DZIECKIEM DO DOMU!