Przedszkolne Punkty Wymiany Książek przyciągają najmłodszych czytelników

i

Autor: Sebastian Stelmach Przedszkolne Punkty Wymiany Książek przyciągają najmłodszych czytelników

Przeczytałeś książkę? Podziel się z innymi! Przedszkolaki mogą skorzystać z punktu wymiany książek! [WIDEO]

2020-02-05 14:37

Do takiej wymiany zachęca Przedszkole Samorządowe Miliczu, w którym powstały Przedszkolne Punkty Wymiany Książek. To specjalne regały, na których rodzice mogą zostawić książki przeczytane przez ich pociechy.

Chcemy zachęcić dzieci do czytania książek już od najmłodszych lat, przekonuje dyrektor Dorota Biernat.
- W ramach kącika wymiany książki rodzice mogą przynosić książeczki, które mają już przeczytane i wybrać sobie nową książkę, którą będą chcieli przeczytać. W przedszkolu przy ul. Grunwaldzkiej mamy dwa takie punkty, trzeci powstanie w zerówkach znajdujących się w budynku Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Kopernika - wyjaśnia dyrektor przedszkola.

Najmłodsi przekonują, że znają wiele postaci z bajek, które czytają wspólnie z rodzicami.
- Rodzice czytają mi o Śnieżce, bo te bajki się dobrze kończą - mówi jedna z dziewczynek. Druga dodaje: - Moi rodzice czytają bajki o Bambi bo to są fajne opowieści. Z kolei jeden z chłopców stwierdził: - Ja lubię o smokach bajki, o smokach, które pożerają księżniczki - przekonuje chłopiec.

Wkrótce na półkach wypożyczalni pojawi się kilkaset książek, które zakupi przedszkole. To wszystko dzięki projektowi, na który przedszkole pozyskało 6 tys. zł z Fundacji PZU. Dodajmy, że wypożyczalnię może zapełnić każdy z was, przynosząc do przedszkola książki z przygodami dla najmłodszych. Regał na książki znajdziecie w głównym wejściu.