Prawdziwe cudo na Alei Wielkiej Wyspy we Wrocławiu. Aby pojechać prosto, musisz wjechać na przystanek autobusowy

i

Autor: twitter.com/ Maciej Zielinski @Zielony666

Co tu się stało?!

Prawdziwe cudo na Wielkiej Wyspie we Wrocławiu. Aby pojechać prosto, trzeba wjechać na przystanek

2024-04-02 9:31

Od czasu do czasu możemy natknąć się na różnego rodzaju absurdy drogowe. Nawet przy najnowszych projektach zdarzają się zabawne wpadki, które potem bawią kierowców. We Wrocławiu znajdziemy kilka takich przykładów. Jednym z nich jest pas do jazdy prosto przy pętli Sępolno. Internauci śmieją się, że jest to "prawdziwe cudo" na Wielkiej Wyspie.

Prawdziwe cudo na Wielkiej Wyspie we Wrocławiu. Aby pojechać prosto, trzeba wjechać na kostkę brukową przystanku

W ostatnich miesiącach otwarto we Wrocławiu Aleję Wielkiej Wyspy oraz nowe mosty Chrobrego. Mimo że obie inwestycje są jednymi z ważniejszych w stolicy Dolnego Śląska i wydawać by się mogło, że ich projekty są dopracowane w 100 proc., to i tak znaleźć można pewien zabawny absurd drogowy

Między skrzyżowaniem z Aleją Wielkiej Wyspy a mostami Chrobrego, przy pętli Sępolno znajduje się ciekawie zrobiony pas do jazdy prosto. Jadąc nim, musimy skręcić kierownicą lekko w prawo, jednocześnie wjeżdżając na kostkę brukową pętli autobusowo-tramwajowej. 

Na portalu X internauci nazywają to "prawdziwym cudem" na Wielkiej Wyspie. Jak pisze jeden z użytkowników, "można zwinąć na ręcznym, lub pojechać prosto, trochę po kostce na przystanek MPK". W komentarzach możemy znaleźć opinie pozostały internautów:

  • "A prezydent się akurat tym chyba nie chwalił, bo on taki aktywny coś ostatnio, ciekawe czy to ta sama rada programowa od sałatek wymyśliła";
  • "Miejsce do legalnego driftowania";
  • "Wczoraj tamtędy jechałem z cmentarza, dziwna ta zawrotka, taka nieoczywista. Ni z dupy ni...";
  • "Kiss and ride w wydaniu przystankowym?"

A co Wy uważacie o tym pasie do jazdy prosto?

Zobacz też, dlaczego krasnale są symbolem Wrocławia