Pracownik muzeum to niezły gagatek. Wywiesił swój obraz, bo chciał być sławny

i

Autor: pixabay.com

Sztuka

Pracownik muzeum to niezły gagatek. Wywiesił swój obraz, bo chciał być sławny

2024-04-10 10:45

Pracownik muzeum sztuki nowoczesnej w Monachium został zwolniony, kiedy okazało się, że po kryjomu wywiesił na wystawie własny obraz, licząc na przełom w karierze - poinformował brytyjski dziennik "The Guardian".

51-letni mężczyzna był jako pracownik działu technicznego uprawniony do przebywania w Pinakothek der Moderne, wystawiającej sztukę XX i XXI wieku, poza godzinami otwarcia. Wykorzystał to, by wczesnym rankiem, nie budząc podejrzeń zainstalować swój obraz o wymiarach 120 na 60 cm na ścianie korytarza galerii.

Wywiesił swój obraz, bo liczył na przełom w karierze. Został zwolniony

Inni pracownicy muzeum dość szybko odkryli "podrzutka", ale ze zdjęciem dzieła ze ściany postanowili poczekać do zamknięcia muzeum dla zwiedzających. Aspirujący artysta został zwolniony z pracy, a policja wszczęła dochodzenie w drobnej kwestii bezprawnego wywiercenia dwóch dziur w ścianie, co kwalifikuje się prawnie jako umyślne zniszczenie mienia.

"Pracownik uważa się za artystę i najprawdopodobniej swoją rolę w zespole muzeum uważał za pracę dodatkową, dzięki której miał środki na realizację swojego prawdziwego powołania" - powiedział "Guardianowi" rzecznik pinakoteki.

Choć do artystycznej ingerencji doszło jeszcze w lutym, muzeum powiadomiło o niej media dopiero w tym tygodniu.

Tak AI widzi mieszkańców Karkonoszy. Pomieszało jej się z Ameryką [ZDJĘCIA]