Budowa Alei Wielkiej Wyspy we Wrocławiu

i

Autor: Wrocławskie Inwestycje Budowa Alei Wielkiej Wyspy we Wrocławiu

Wrocław

Prace na Alei Wielkiej Wyspy dobiegają końca! Wiemy, kiedy będzie otwarta

2023-12-13 18:00

Aleja Wielkiej Wyspy i trwające na niej prace to temat, który ciągnie się od dawien dawna. Wrocławianie czekają na otwarcie dróg, które mogłyby potencjalnie nieco odkorkować ten rejon miasta. Mamy dobre informacje - poznaliśmy przybliżoną datę końca prac!

Aleja Wielkiej Wyspy blisko otwarcia! Wiemy, kiedy skończą się prace

Wrocławianie z wielką niecierpliwością czekają na otwarcie Alei Wielkiej Wyspy. Łącznik Krzyków z Biskupinem i Jagodnem jest wyczekiwany do tego stopnia, że nieotwartą jeszcze drogą mieszkańców prowadziły niedawno mapy Google. Ma się to jednak niedługo skończyć - poznaliśmy przybliżony termin zakończenia prac na Alei Wielkiej Wyspy, do otwarcia której zostało już naprawdę niewiele! 

Kiedy otwarcie Alei Wielkiej Wyspy?

Jak informuje Gazeta Wrocławska, Aleja Wielkiej Wyspy planowo otwarta ma zostać pod koniec grudnia. Dodatkowo, jeśli dopisze pogoda, istnieje duże prawdopodobieństwo, że wydarzy się to jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia. Pod koniec 2023 roku otwarte zostaną jezdnie, jednak część pozostałych prac - między innymi sadzenie roślin - będzie kontynuowana do wiosny 2024 roku.

Czym jest Aleja Wielkiej Wyspy?

Aleja Wielkiej Wyspy ma połączyć Krzyki z Biskupinem i Sępolnem. Prace wykonywane są tam już od niemal 3 lat. To jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji we Wrocławiu. Po otwarciu inwestycji południowy Wrocław połączy się z Wielką Wyspą, co oznacza, że z ulicy Krakowskiej do Hali Stulecia lub Stadionu Olimpijskiego dojedziemy w zaledwie kilka minut, podczas gdy teraz trzeba poświęcić na to nawet 50 minut. Kilka minut jest tu oczywiście scenariuszem optymistycznym - nie wiemy jeszcze, jak bardzo Aleja Wielkiej Wyspy będzie się bowiem korkowała.

Aleja Wielkiej Wyspy. Tak wygląda budowa na początku 2023 roku.