Ja tędy nie zejdę? To potrzymaj mi piwo! Turyści lekceważą zasady bezpieczeństwa w górach

i

Autor: Aleksandra Fedorczuk

Polacy na 11 listopada jadą w góry! Dolny Śląsk w czołówce najchętniej wybieranych kierunków

2022-11-08 9:59

Położony w Karkonoszach Karpacz wyprzedził w listopadzie Zakopane pod względem popularności miejsc wypoczynku wybieranych z noclegami przy okazji długiego weekendu (11-13 listopada) – wynika z danych portalu turystycznego Nocowanie.pl.

Według danych portalu Nocowanie.pl, blisko 80 proc. osób planujących wyjazd na terenie Polski w dniach 11-13 listopada zamierza przeznaczyć na niego dwa dni.

Wyjazd na 11 listopada. Karpacz na pierwszym miejscu, Szklarska Poręba na trzecim. Zakopane zaliczyło spadek 

Według portalu, w listopadzie zdecydowana większość wyjeżdżających - 61 proc. - wybiera odpoczynek w górach. „Widać jednak spore przetasowanie na liście miejscowości, w których najczęściej poszukują oni zakwaterowania. Na początku listopada najpopularniejsze było Zakopane, teraz jednak jego miejsce, przesuwając się z czwartego, zajął Karpacz. Na trzeciej pozycji uplasowała się Szklarska Poręba. Z kolei czwarte miejsce zajmuje Gdańsk, który jeszcze na Wszystkich Świętych zajmował ósmą pozycję” – napisano w informacji.

Piątą najpopularniejszą miejscowością podczas najbliższego długiego weekendu, według Nocowanie.pl, jest Kraków. Wzrosło przy tym zainteresowanie miejscowościami nadmorskimi - wśród dwudziestu najczęściej wyszukiwanych, oprócz wspomnianego Gdańska, znalazły się również Sopot, Międzyzdroje, Krynica Morska i Kołobrzeg.

Tomasz Zaniewski, dyrektor finansowy Nocowanie.pl, podkreślił, że turyści wybierając noclegi kierują się w głównej mierze ceną i opinią innych. „Według naszych szacunków w ten długi weekend wyniesie ona średnio 65 zł za osobę na dobę” – powiedział Zaniewski.

Policyjny dron w akcji, zaginiona kobieta odnaleziona w środku lasu