Podpalacz Zamku Książ zatrzymany. Wzniecił pożar kompletnie pijany!

i

Autor: Autorstwa Jakub Hałun - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=48535744 Zdjęcie poglądowe

Podpalacz Zamku Książ zatrzymany. Wzniecił pożar kompletnie pijany!

2022-01-18 10:42

31-letni mieszkaniec Świebodzic, który 12 stycznia podpali kartony ze styropianem na dziedzińcu Zamku Książ w Wałbrzychu, został zatrzymany przez policję. Mężczyzna, wzniecając pożar, był pijany.

Do pożaru na dziedzińcu Zamku Książ doszło wieczorem 12 stycznia. Nieznany wówczas sprawca podpalił kartony ze styropianem, które znajdowały się we wnęce tunelu Zamku Książ. W wyniku pożaru uszkodzona została elewacja budynku i instalacja przeciwpożarowa.

Jak poinformował we wtorek PAP rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu podkom. Marcin Świeży, wytypowany przez policję podejrzany o podpalenie mężczyzna został zatrzymany w jednym z mieszkań w Świebodzicach.

"31-latek przyznał się do zarzucanego mu czynu. Oświadczył, że był kompletnie pijany. Nie potrafił przy tym wyjaśnić, dlaczego dokonał popalenia" – podał rzecznik.

Mężczyźnie grozi pięć lat więzienia.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Super Raport 17.01 (Goście: Krzysztof Gawkowski - Nowa Lewica oraz dr Anna Materska-Sosnowska - politolog, UW) Sedno Sprawy: Piotr Müller