noworodek

i

Autor: pixabay.com

Pilnowali noworodka mając 3 promile we krwi! Dziecko miało... 10 dni!

2021-07-15 14:28

Policjanci z Wrocławia interweniowali wobec dwójki pijanych rodziców, którzy w takim właśnie stanie opiekowali się swoim dzieckiem. Niemowlę przyszło na świat zaledwie 10 dni wcześniej. Tuż przed przybyciem funkcjonariuszy, dziecko trafiło pod opiekę trzeźwych członków rodziny i na szczęście nie doszło do tragedii. Kobieta miała ponad 2.6, a mężczyzna 2.5 promila alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło przed godziną 14.00, w jednym z mieszkań na wrocławskim Śródmieściu. Policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że ma mieć tam miejsce awantura i pod opieką nietrzeźwych osób prawdopodobnie znajduje się niemowlę. Na miejsce natychmiast pojechali dzielnicowi z Komisariatu Policji Wrocław-Śródmieście, aby potwierdzić zgłoszenie i podjąć interwencję w sprawie.

Przed przyjazdem mundurowych, dziecko trafiło pod opiekę trzeźwych członków rodziny i na szczęście nie doszło do tragedii. Badanie przeprowadzone przez policjantów wykazało, że kobieta ma ponad 2.6, a mężczyzna 2.5 promila alkoholu w organizmie.

Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Sprawdzają m.in. czy tego typu sytuacje mogły mieć miejsce wcześniej. Kobieta i mężczyzna zostali już przesłuchani przez policjantów, a następnie usłyszeli zarzuty z art. 160 § 2 kodeksu karnego.

Jeśli okaże się, że opiekunowie 10-dniowej dziewczynki, poprzez swoje nieodpowiedzialne zachowanie narazili ją na bezpośrednie zagrożenie utraty życia lub zdrowia, grozić im może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Raport z anteny 15.07, godz.10
Sonda
Czy jesteś za likwidacją 500 plus?