Partia KORWiN dokonała plagiatu? Wrocławski klub radnych Nowa Nadzieja walczy o swoją nazwę

i

Autor: Materiały prasowe

Partia KORWiN dokonała plagiatu? Wrocławski klub radnych Nowa Nadzieja walczy o swoją nazwę

2022-11-30 14:57

Samorządowcy dolnośląskiej Nowej Nadziei wystosowali dziś przedsądowe wezwanie do zaniechania naruszeń interesów, praw oraz dóbr osobistych Stowarzyszenia Nowa Nadzieja do Sławomira Mentzena. - Nie ma naszej zgody, by partia, która robi zło, sieje nienawiść, odziera z godności, wyklucza, której były szef głosi prorosyjskie tezy, a obecny jest autorem „piątki Metzena” wycierała sobie usta nadzieją – podkreśliła radna miejska Jolanta Niezgodzka z Nowej Nadziei.

Podczas konferencji prasowej we Wrocławiu radni i radne Rady Miejskiej Wrocławia oraz Sejmiku Województwa Dolnośląskiego z Nowej Nadziei sprzeciwili się bezprawnym, skandalicznym działaniom partii Mentzena i Korwin-Mikkego. - To co robią jest oburzające tym bardziej, że sprzeciwiamy się niemal wszystkiemu, za czym opowiada się ta partia. – mówiła radna miejska Jolanta Niezgodzka. - Czujemy się, jak ktoś, komu ukradziono tożsamość, żeby wziąć na jego dane kredyt. Nie chcemy mieć nic wspólnego z ludźmi, którzy prowadzą politykę w ten sposób. Nie ma naszej zgody, by partia, która robi zło, sieje nienawiść, odziera z godności, wyklucza, której były szef głosi prorosyjskie tezy, a obecny jest autorem "piątki Metzena" wycierała sobie usta nadzieją. Nadzieją na co? Na świat oparty na nacjonalizmie, rasizmie, w którym kobietom odbiera się prawa wyborcze, covid traktuje jak zabobon, zaprzecza się katastrofie klimatycznej?

Co podkreślił Piotr Uhle, Przewodniczący klubu Nowa Nadzieja w Radzie Miejskiej Wrocławia, sprzeciw ugrupowania ma także charakter formalny. 

- Wysyłamy dziś do pana Sławomira Mentzena Przedsądowe wezwanie do zaniechania naruszeń naruszeń dóbr naszego stowarzyszenia. Chcemy, aby partia KORWiN zaniechała rozpowszechniania jakichkolwiek informacji o nazywaniu się nową nadzieją. Jeżeli partia KORWiN posłucha, weźmie sobie to do serca, nie będziemy podejmowali dalszych kroków. Jeżeli nie, będziemy podejmowali kolejne, konieczne kroki o charakterze prawnym.

Stowarzyszenie Nowa Nadzieja wzywa partię KORWiN do niezwłocznego, nie później niż w ciągu trzech dni od doręczenia niniejszego wezwania, zaniechania rozpowszechniania jakichkolwiek informacji, w szczególności w mediach społecznościowych, telewizji, radio, w prasie i w internecie, wskazujących na posługiwanie się nazwą „Nowa Nadzieja” oraz do powstrzymania się od zmiany nazwy partii KORWiN na „Nowa Nadzieja”, a jeżeli to już nastąpiło – do ponownej zmiany nazwy partii.