Oto ojciec roku. Na hulajnodze elektrycznej pędzi z dwójką dzieci. Szok! [NAGRANIE]

i

Autor: screen instagram policjantka po godzinach/ canva

na sygnale

Oto ojciec roku. Na hulajnodze elektrycznej pędzi z dwójką dzieci. Szok! [NAGRANIE]

2024-06-14 11:24

Przez Wrocław na hulajnodze elektrycznej przejechał mężczyzna z dwójką dzieci. Nagranie może wywołać niepokój. Nie dość, że na pędzącym urządzeniu znajdują się łącznie 3 osoby, to jeszcze dzieci są w za dużych kaskach. Swój niepokój wyraziła nawet policjantka i zaapelowała w swoich mediach społecznościowych, aby nie doprowadzać do takich sytuacji.

Kto choć raz nie wystraszył się jadącej z zawrotną prędkością elektrycznej hulajnogi idąc chodnikiem, niech pierwszy rzuci kamieniem. Wciąż nieuregulowane przepisy przyczyniają się do wielu nietypowych sytuacji. Można się też np potknąć o takie urządzenie, bo leży sobie na środku drogi.

Ojciec roku jechał z dwójką dzieci na hulajnodze. Jedno było na plecach, drugie między nogami

Pewien mężczyzna we Wrocławiu przy ul. Legnickiej uznał elektryczną hulajnogę za bezpieczny środek transportu. Na tyle, że z dużą prędkością postanowił przewieźć nią samego siebie i dwójkę małych dzieci. Nie dość, że miały one za duże kaski, przez które nic nie widziały, to w dodatku znajdowały się w nie do końca komfortowej pozycji. Jedno z nich ojciec postanowił usadowić na plecach - drugie między nogami. Według policjantki, kierujący nie tylko naraził dzieci i siebie na niebezpieczeństwo, ale też złamał przepisy. Nagraniem, którego autorem jest pasażer bądź pasażerka autobusu, zajęli się już funkcjonariusze.

Insp. Małgorzata Sokołowska z Komendy Stołecznej Policji, która prowadzi instagramowe konto "Z pamiętnika policjantki", stwierdziła:

"Ogrom głupoty tego mężczyzny nie wymaga komentarza. Przypomnę jedynie, że jazda już dwóch osób na jednej hulajnodze to wykroczenie i grozi mandatem. Nie wspominając o trzech osobach, jak na tym filmiku".

QUIZ. My podajemy szczyt, a ty odpowiadasz w których górach się znajduje. Dasz radę?

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwego. Śnieżka to najwyższy szczyt:

Z Dolnego Śląska w Beskid Żywiecki. Na tych szlakach odpoczniesz od zgiełku [ZDJĘCIA]