ostatnie pożegnanie

Pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki. Zamiast wieńców kolorowe balony

2024-06-14 14:34

9 czerwca 2024 r. odeszła od nas Marzena Kipiel-Sztuka. Aktorka znana była głównie z roli Halinki w serialu "Świat według Kiepskich". Od lat mierzyła się z chorobą. Miała 58 lat. 13 czerwca w Legnicy odbył się jej pogrzeb. Nie było wieńców i księdza, pojawiły się za to tłumy i kolorowe balony.

Rodzina i fani serialu "Świat według Kiepskich" pogrążeni są w żałobie. Serialowa Halinka, Marzena Kipiel-Sztuka, odeszła 9 czerwca. Zmagała się z chorobą. Miała 58 lat.

Pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki. Było kolorowo, bo tak chciała

Marzena Kipiel-Sztuka zostanie pochowana w rodzinnej Legnicy. Tam też odbył się dzisiaj (13 czerwca) jej pogrzeb. Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 13:15 w Kaplicy Cmentarnej przy ul. Wrocławskiej. W opublikowanym nekrologu wyjawiono, że aktorka miała specjalne życzenie co do uroczystości żałobnej. Jakiś czas temu Renata Pałys wyznała, że Kipiel-Sztuka zaplanowała swoje pożegnanie.

"Z Marzeną żeśmy rozmawiały, jak ma wyglądać jej pogrzeb" - powiedziała koleżanka aktorki portalowi jastrzabpost.pl.

Jak podkreślała wcześniej Małgorzata Kipiel - siostra zmarłej - życzeniem Marzeny były proste kwiaty, nie wieńce. Prosiła też, aby stroje były kolorowe. Na pogrzebie pojawiły się balony. Aktorkę przyszło pożegnać sporo osób. Odbyła się również zbiórka na Wałbrzyskie Hospicjum, w którym przebywała Marzena Kipiel-Sztuka.

Okazuje się, że aktorka wybrała muzykę, która towarzyszyć miała ceremonii. Jest to Gershwin i wzruszająca piosenka o miłości "Embraceable You". Podczas uroczystości nie było księdza, a ceremoniarz mówi: "Marzena nie mówiła o tym "pogrzeb", a uroczystość. Umarła w pełni świadoma w prywatnym hospicjum".

Kim była Marzena Kipiel-Sztuka?

Marzena Kipiel-Sztuka urodziła się 19 października 1965 r. w Legnicy. Ukończyła legnickie Technikum Budowlane, z wykształcenia była magistrem zarządzania zasobami ludzkimi.

W latach 1987–1989 pełniła funkcję suflera w Teatrze im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie. Od 1989 do 2000 występowała w Teatrze Dramatycznym w Legnicy. Jej debiutem teatralnym była rola salowej i sanitariuszki w "Szpitalu rejonowym" Christo Bojczewa w reż. Józefa Jasielskiego na scenie legnickiego Teatru Dramatycznego.

Popularność przyniosła jej rola Halinki Kiepskiej w serialu "Świat według Kiepskich", który był emitowany na antenie Polsatu w latach 1999-2022.

W sierpniu 2014 r. otrzymała "Kryształowy Granat" dla najkomiczniejszej aktorki sezonu 2013/2014 na XVIII Ogólnopolskim Festiwalu Filmów Komediowych w Lubomierzu.

W ostatnim czasie realizowała swój autorski projekt sceniczny pt. "Życie nie musi być Kiepskie".

Oto najsłynniejsze teksty Halinki ze "Świata według Kiepskich". Jak to dokładnie szło? QUIZ

Pytanie 1 z 9
O co pytała Halinka Ferdynanda, gdy chciała się dowiedzieć, czy szukał jakiejś pracy?