Odcinkowy pomiar prędkości na Alei Sobieskiego już działa! Możesz dostać tu mandat

Od czwartku, 12 grudnia, na Alei Sobieskiego zaczął działać odcinkowy pomiar prędkości. Na ten moment kontroluje on wyłącznie kierowców jadących w kierunku Zakrzowa, a w przyszłości ma zostać włączony również na pasy ruchu prowadzące w przeciwną stronę.

Odcinkowy pomiar prędkości
Autor: Kamil Lewera/ Materiały prasowe Odcinkowy pomiar prędkości

Odcinkowy pomiar prędkości na Alei Sobieskiego we Wrocławiu w końcu działa!

Choć odcinkowy pomiar prędkości na alei Jana III Sobieskiego został zainstalowany już kilkanaście miesięcy temu, to przez cały ten czas urządzenia nie działały. Zdaniem miasto i Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego głównym problemem było niepodłączone zasilanie do urządzeń, jednak jak zostaliśmy poinformowani, wszystkie niezbędne prace ze strony firmy Tauron zakończone zostały jeszcze w maju.

"W ubiegłym miesiącu przesłaliśmy do Inwestora zaświadczenie o zakończeniu inwestycji i przyłączeniu do sieci elektroenergetycznej wraz z pozostałymi dokumentami umożliwiającymi zawarcie umowy na dostawę energii. Inwestor otrzymał od nas zatem kompletną informację co powinien zrobić, abyśmy mogli rozpocząć dostawę energii. Po zawarciu umowy na dostawę i sprzedaż energii Inwestor będzie mógł uruchomić urządzenia w wybranym przez siebie momencie"

- informowała nas w czerwcu rzeczniczka prasowa Tauron Dystrybucja S.A., Renata Szczepaniak.

Zamieszanie związane z uruchomieniem urządzeń to już jednak przeszłość, a pierwszy odcinkowy pomiar prędkości na terenie miasta zaczął działać w czwartek, 12 grudnia. Urządzenia kontrolują kierowców na odcinku pomiędzy mostem Bolesława Krzywoustego a skrzyżowaniem Sobieskiego z Wilanowską. Na całym odcinku obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/h.

Tyle wynoszą mandaty za przekroczenie prędkości na odcinkowym pomiarze prędkości

  • 50 zł i 1 pkt karny za przekroczenie prędkości do 10 km/h.
  • 100 zł i 2 pkt karne za przekroczenie prędkości od 11 do 15 km/h.
  • 200 zł i 3 pkt karne za przekroczenie prędkości od 16 do 20 km/h.
  • 300 zł i 5 pkt karnych za przekroczenie prędkości od 21 do 25 km/h.
  • 400 zł i 7 pkt karnych za przekroczenie prędkości od 26 do 30 km/h.
  • 800 zł (warunki recydywy 1600 zł) i 9 pkt karnych za przekroczenie prędkości od 31 do 40 km/h.
  • 1000 zł (warunki recydywy 2000 zł) i 11 pkt karnych za przekroczenie prędkości od 41 do 50 km/h.
  • 1500 zł (warunki recydywy 3000 zł) i 13 pkt karnych za przekroczenie prędkości od 51 do 60 km/h.
  • 2000 zł (warunki recydywy 4000 zł) i 14 pkt karnych za przekroczenie prędkości od 61 do 70 km/h.
  • 2500 zł (warunki recydywy 5000 zł) i 15 pkt karnych za przekroczenie prędkości od 71 km/h.
Będzie nowy odcinkowy pomiar prędkości w Warszawie. Kierowcy gnają tu grubo ponad 100 km/h
Wrocław Radio ESKA Google News