Nielegalny biznes we Wrocławiu. Zarabiali, nakłaniając do prostytucji. Teraz grozi im do 10 lat więzienia

i

Autor: Freepik

Wrocław

Nielegalny biznes we Wrocławiu. Zarabiali, nakłaniając do prostytucji. Teraz grozi im do 10 lat więzienia

2024-06-19 9:33

Do Sądu Okręgowego we Wrocławiu skierowano akt oskarżenia przeciwko kobiecie oraz dwóm mężczyznom. Są oni podejrzani o kierowanie oraz udział w zorganizowanej grupie przestępczej, którą przez kilka lat tworzyli na Dolnym Śląsku. Oskarżeni mieli wynajmować mieszkania m.in. we Wrocławiu, w których świadczono usługi seksualne. Grozi im do 10 lat więzienia.

Trzy osoby oskarżone o sutenerstwo. Przez lata tworzyli zorganizowaną grupę przestępczą na Dolnym Śląsku

17 czerwca 2024 roku do Sądu Okręgowego we Wrocławiu został skierowany akt oskarżenia przeciwko trzem osobom. Krzysztof W., Wioletta W. oraz Denis W. podejrzani są o kierowanie oraz udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Tworzyli ją w latach 2018-2022 we Wrocławiu, Wołowie oraz innych miejscowościach

- W celu prowadzenia przestępczej działalności oskarżeni, będący w wieku od 50 do 23 lat, wynajmowali mieszkania, m.in. na terenie Wrocławia, w których werbowane przez nich kobiety świadczyły usługi seksualne. Kobietom organizowane był m.in. sesje fotograficzne w celu uzyskania materiałów niezbędnych do zamieszczenia ogłoszeń oferujących usługi seksualne w Internecie. Oskarżeni zapewniali też kobietom uprawiającym prostytucję m. in. telefony komórkowe i karty SIM przeznaczone do umawiania się z klientami - podaje rzecznik Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu, Anna Placzek-Grzelak, w rozmowie z TVN24. 

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej dodaje, w rozmowie z TVN24, że cała trójka uczyniła sobie z tego nielegalnego biznesu stałe źródło dochodu. Pobierali oni bowiem kwoty za realizowane usługi. Dodatkowo, jednak osoba usłyszała zarzut nielegalnego posiadania amunicji

- Dwoje ze sprawców przyznało się do zarzucanych im czynów, wszyscy złożyli wyjaśnienia. Maksymalna kara, jaka grozi podejrzanym, to 10 lat pozbawienia wolności w przypadku kierującego zorganizowana grupą i 5 lat pozbawienia wolności w przypadku pozostałych członków grupy - dodała rzeczniczka, w rozmowie z TVN24.

TRUMP SKAZANY! Grozi mu WIĘZIENIE? - Rafał Michalski

Nadajesz się na policjanta? Pytania z testu psychologicznego do policji Multiselect 2023 - cz. II

Pytanie 1 z 21
Czy zdarzyło Ci się obwiniać kogoś o coś, o czym wiedziałeś że naprawdę sam popełniłeś?