Wrocław

Najwięksi pracodawcy we Wrocławiu. Te firmy zatrudniają najwięcej pracowników

2024-04-19 20:55

Największe firmy we Wrocławiu zatrudniają nawet po kilkadziesiąt tysięcy osób. To głównie zakłady, które są znane w całym kraju i oferują pracę nie tylko mieszkańcom Wrocławia, ale i okolic. Jakie przedsiębiorstwa zatrudniają najwięcej osób we Wrocławiu? Sprawdzamy.

Najwięksi pracodawcy w stolicy Dolnego Śląska. To znane marki

Na terenie Wrocławia jest około 30 zakładów, które zatrudniają ponad tysiąc pracowników. Przedsiębiorstwa te dają pracę nie tylko samym mieszkańcom Wrocławia, ale osobom z całego regionu. Siedziby znanych marek firm wybrały Wrocław, ale ich oddziały, czy fabryki mogą znajdować się w całej Polsce i na świecie.

W największych firmach we Wrocławiu pracę można znaleźć w różnych branżach, m.in. na rynku usług finansowych, w branży informatycznej, transportowej, gastronomicznej, czy handlowej.

Bezrobocie we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku 2024

Według najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego wynosi obecnie 1,7 proc. (dane z lutego 2024). Oznacza to, że zarejestrowanych bezrobotnych jest 6,8 tys. osób. W całym województwie dolnośląskim stopa bezrobocia wyniosła 4,8 proc. , co daje 58,1 tys. bezrobotnych. Przeciętne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw wyniosło w lutym 2024 roku 8768,73 zł.

Zobacz w galerii największych pracodawców we Wrocławiu. Które firmy zatrudniają najwięcej osób?

Najwięksi pracodawcy we Wrocławiu. Te firmy zatrudniają najwięcej pracowników