Mrozu na trasie MTV Unplugged. Wystąpił w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu [ZDJĘCIA]

i

Autor: Weronika Plucinska

Muzyka

Mrozu w Narodowym Forum Muzyki. Tak bawiła się wrocławska publiczność [ZDJĘCIA]

2023-10-19 14:09

Mrozu jest w trakcie trasy koncertowej "MTV Unplugged". 18 października wystąpił na scenie Narodowego Forum Muzyki, gdzie wraz ze swoim zespołem oraz gośćmi wykonał akustyczne wersje "bez prądu" swoich największych przebojów. Zobaczcie, jak bawiła się wrocławska publiczność.

Mrozu w Narodowym Forum Muzyki. Tym razem z trasą "MTV Unplugged"

Na scenie Narodowego Forum Muzyki wystąpił wczoraj pochodzący z Wrocławia, Mrozu. Co prawda, dziś muzyk mieszka w Warszawie, jednak zawsze wraca do swojego rodzinnego miasta z wielką radością i sentymentem.

Mrozu, a właściwie Łukasz Mróz, jest w trakcie trasy koncertowej "MTV Unplugged", kultowego projektu, w którym artyści wykonują akustyczne wersje "bez prądu" swoich największych przebojów.

Sceneria, wśród której wystąpił wokalista wraz ze swoim zespołem, też odgrywa tu istotną rolę. Imituje ona hol amerykańskiego motelu, niczym z filmów o Dzikim Zachodzie. Dodatkowym smaczkiem jest jednak jego nazwa - Motel 71, która, jak przyznaje sam artysta, nawiązuje do numeru kierunkowego Wrocławia, i tym samym wskazuje, gdzie "wszystko się zaczęło" (jeśli chodzi o życie i karierę piosenkarza).

Nie zabrakło hitów, takich jak:

  • "Jak nie my to kto";
  • "Nic do stracenia";
  • "Złoto";
  • "Za daleko";

Publiczność zgromadzona w NFM-ie mogła liczyć również na niespodzianki. Gościem wczorajszego koncertu była Małgorzata Ostrowska, która wykonała z Mrozem utwór "Aura". Artysta zaśpiewał także cover Roberta Gawlińskiego "Nie stało się nic".

Na zakończenie natomiast wybrzmiała akustyczna wersja pierwszego singla "Miliony monet", który po 14 latach od premiery całkowicie zmienił swoje brzmienie pod utwory, jakie dzisiaj prezentuje nam Mrozu. Oczywiście, wszystkie piosenki zostały wykonane w nowych, akustycznych aranżacjach inspirowanych muzyką z pogranicza soulu, funky, bluesa czy latino.

Mrozu jest 14. polskim artystą, który miał zaszczyt i przyjemność wziąć udział w kultowym projekcie "MTV Unplugged". Wokalista zdobył w tym roku pięć Fryderyków, w tym dla Artysty Roku oraz za Utwór Roku i Album Roku Pop.

Zobaczcie, jak bawiła się wrocławska publiczność na koncercie Mroza w NFM-ie