MPK

i

Autor: MPK

MPK Wrocław: Zmiany komunikacyjne od 20 marca

2021-03-19 14:12

W związku z planowanym rozpoczęciem kolejnego etapu prac związanych z remontem torowiska tramwajowego na skrzyżowaniu ul. Powstańców Śląskich i Kutnowskiej, od 20 marca planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii tramwajowych 2, 7 i 17. O szczegółach przeczytajcie poniżej.

Tramwaje linii 2 i 17 zostaną skierowane od ul. Powstańców Śląskich przez al. Hallera i ul. Grabiszyńską do pętli przy Cmentarzu Grabiszyńskim, a "siódemka" zostanie skierowana od ul. Powstańców Śląskich przez Aleję Hallera do pętli "Grabiszynek".

Na odcinku Powstańców Śląskich/Hallera - Krzyki - Powstańców Śląskich/Hallera zostaną uruchomione kursy zastępczej linii autobusowej nr 702, która będzie kursowała z częstotliwością co 5 minut.

Dodatkowo na odcinku Krzyki - Klecina - Krzyki zostaną uruchomione kursy zastępczej linii tramwajowej nr 77, która będzie kursowała z częstotliwością co 10 minut.

Zmiana od 22 marca 2021 roku

Po zakończeniu remontu torowiska na ul. Powstańców Śląskich w pobliżu skrzyżowania z ul. Kutnowską, od 22 marca  planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii tramwajowych 2, 6, 7, 17 i 74. Tramwaje linii 2, 6, 7 i 17 powrócą na trasę na ul. Powstańców Śląskich - tramwaje linii 2 i 6 do pętli "Krzyki", a tramwaje linii 7 i 17 do pętli "Klecina".Tramwaje linii 74 będą kursowały w obu kierunkach na trasie Krzyki - Powstańców Śląskich - Hallera - Grabiszyńska - pl. Legionów - pl. Orląt Lwowskich - pl. Jana Pawła II - Dubois - Pomorska - pl. Staszica - Osobowice, Kursy linii okresowych 77 i 702 zostaną zawieszone.

W związku z planowanym rozpoczęciem prac związanych z remontem ul. Złotnickiej na odcinku od ul. Rajskiej do ul. Wielkopolskiej, od 20 marca planowane jest wprowadzenie zmiany trasy linii autobusowej 148 i kursów nocnych linii 253.Autobusy tych linii zostaną skierowane w obu kierunkach objazdem od ul. Małopolskiej przez ul. Wielkopolską i Rawicką do ul. Kosmonautów z pominięciem przystanków "Złotnicka" przy skrzyżowaniu ul. Kosmonautów i Złotnickiej. Dla autobusów linii 148 i 253 jadących w kierunku centrum miasta, uruchomiony zostanie przystanek tymczasowy na ul. Wielkopolskiej pomiędzy placem Kaliskim a ul. Złotnicką.

Raport z anteny 19.03.2021, godz.10