Pawiany z wrocławskiego zoo... rozmawiają przez telefon! Ty też możesz do nich zadzwonić [FILM]

i

Autor: Materiały prasowe Zoo Wrocław Pawiany z wrocławskiego zoo... rozmawiają przez telefon! Ty też możesz do nich zadzwonić [FILM]

Małpy z wrocławskiego zoo... rozmawiają przez telefon! Ty też możesz do nich zadzwonić [FILM]

2022-04-01 14:31

Wrocławskie zoo w trosce o podnoszenie standardów jakości obsługi odwiedzających uruchamia specjalną infolinię. Obsługiwana będzie ona przez.. pawiany masajskie. Dzwoniąc pod numer 510 957 643 dowiesz się, jak małpom mija dzień i co słychać u osobników tego gatunku na wybiegu. Sprawdźcie na filmiku, jak sobie radzą w nowej roli.

Jak zaznaczają pracownicy wrocławskiego zoo, pawiany są jeszcze nieco nieokrzesane. To nowa forma treningu medycznego, która ma na celu zapewnić rozrywkę tym inteligentnym zwierzętom.

Małpy otrzymały telefony w ramach wzbogacenia ich środowiska w zoo. Pawiany to małpy społeczne, które żyją w dużych grupach. Są bardzo ruchliwe, poruszają się na czterech kończynach, ale potrafią też stanąć na tylnych nogach. Chwytne kończyny i sprawne palce powodują, że są w stanie wykonywać bardzo precyzyjne czynności, takie jak iskanie się nawzajem z insektów. Ponadto małpy te są niezwykle inteligentne, a duże zdolności manualne w połączeniu z tą cechą dają im niesamowite możliwości. Do tego szybko się uczą. To właśnie te cechy zadecydowały o powierzeniu im w zoo nowych obowiązków.

Naukę obsługi telefonów komórkowych daje pawianom duże możliwości rozwoju. Zaczęło się od robienia selfie, potem było nagrywanie śmiesznych filmików. Teraz małpy mają opanowaną obsługę smartfonów i najbardziej lubią grać w edukacyjne gry dla dzieci i dzwonić do siebie nawzajem. Sprawdźcie poniżej na filmiku.

Ty też możesz zadzwonić pod 510 957 643 (koszt według taryfy operatora).

Zanim jednak to zrobisz, sprawdź dokładną datę tego newsa.

QUIZ. Stare hity polskiego internetu! Przed laty śmieszyły do łez. Pamiętasz je?

Pytanie 1 z 10
Co obiecywał w klipie wyborczym Krzysztof Kononowicz?

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl!