Majówka 2024 w Polsce. Ile zapłacimy za nocleg w górach i nad morzem?

i

Autor: pixabay.com zdj. ilustracyjne

Czas wolny

Majówka 2024 w Polsce. Ile zapłacimy za nocleg w górach? Ile nad morzem?

2024-04-28 10:12

Kilka tygodni pozostało do tegorocznej majówki. Przed nami ostatni moment, żeby zarezerwować wypoczynek na długi majowy weekend. Do wyboru jest wiele ciekawych miejsc. Jak zawsze Polacy chętnie pojadą na wypoczynek nad morze, w góry i na Mazury. Ile zapłacimy za nocleg w czasie majówki w 2024 roku? Sprawdzamy.

Spis treści

  1. Długi majowy weekend w 2024 roku. Możemy mieć aż 9 dni wolnego
  2. Ile wydamy na majówkę 2024? Jakie są ceny noclegów?
  3. Majówka 2024 w górach. Ile zapłacimy za nocleg ze śniadaniem w Karpaczu i Zakopanem?
  4. Majówka 2024 nad morzem. Ile za nocleg w Gdańsku i Kołobrzegu?
  5. 5 najlepszych atrakcji na majówkę 2024 na Dolnym Śląsku. Tu dojedziesz pociągiem

Długi majowy weekend w 2024 roku. Możemy mieć aż 9 dni wolnego

Majówka w 2024 roku wypada idealnie. 1 maja (Święto Pracy) jest w środę, a 3 maja (Święto Konstytucji 3 Maja) w piątek. Możemy wziąć wolne w czwartek i mamy 5 dni relaksu. To jednak nie wszystko, bo jeśli weźmiemy urlop w poniedziałek i wtorek (29 i 30 kwietnia) to będziemy mieli łącznie aż 9 dni wolnego!

Z danych portalu nocowanie.pl wynika, że zmienia się trend długości wypoczynku Polaków. Coraz więcej osób decyduje się na czterodniowe wyjazdy. - Średnia długość dokonanych już rezerwacji to trzy doby i jest to dobra wiadomość, bo są one o dobę dłuższe niż w zeszłym roku – informuje Agnieszka Rzeszutek z portalu Nocowanie.pl

Warto przypomnieć, że szalejąca w ostatnich latach inflacja i wysokie ceny sprawiły, że Polacy najchętniej rezerwowali krótki np. dwudniowy wypoczynek w czasie majówki. Teraz ten trend ma się zmieniać.

Ile wydamy na majówkę 2024? Jakie są ceny noclegów?

Z raportu serwisu nocowanie.pl wynika z automatu dłuższy pobyt oznaczać będzie większe wydatki. Za wypoczynek na 3 dni w czasie majówki będziemy musieli zapłacić średnio 1256 zł. To o ponad 300 złotych więcej, niż w ubiegłym roku. W danych widać również inny trend, który dotyczy rejonu gór – popularne miejscówki majówkę to Zakopane (średnio 123 zł za noc), Karpacz (średnio 102 zł za osobę za noc) i Kraków (średnio 111 zł za noc). W Gdańsku, który jest najchętniej wybieranym nadbałtyckim miastem na majówkę, zapłacimy za nocleg średnio 106 zł za osobę za noc.

Warto też pamiętać, że z każdym dniem do majówki jest coraz bliżej, a to oznacza, że jest coraz mniej dostępnych noclegów w najpopularniejszych miejscowościach.

Majówka 2024 w górach. Ile zapłacimy za nocleg ze śniadaniem w Karpaczu i Zakopanem?

W dalszym ciągu w serwisach rezerwacji noclegów jest sporo ciekawych opcji na majówkę. Przejrzeliśmy oferty na stronie booking.com, z pokojami dwu lub trzyosobowymi z opcją ze śniadaniem. I tak np. za cztery noce (pobyt od 1 do 5 maja) w najtańszym trzyosobowym pokoju (dwie osoby dorosłe plus dziecko) w Karpaczu zapłacimy 930 złotych. W cenie są śniadania, a nocleg oferuje dom wypoczynkowy oceniany przez klientów jako dobry. W hotelu o wyższym standardzie (czterogwiazdkowym) w tej samej miejscowości za pobyt dla dwóch osób w podobnym terminie zapłacimy minimum 3000 złotych.

W Zakopanem, czyli stolicy polskich Tatr za pokój dwuosobowym w domu wypoczynkowym w terminie od 1 do 3 maja (dwie noce) zapłacimy minimum 532 złote. W cenie jest oczywiście śniadanie, a właściciele gwarantują widok na góry. Jeśli natomiast chcielibyśmy spędzić nocleg w hotelu ceny będą już wyższe i za pobyt w tym samym terminie zapłacimy najmniej 1027 złotych.

- Jak na razie z rezerwacjami to u nas ciężko. Do majówki zostało kilka tygodni, a wolnych pokoi jest sporo. Mamy nadzieję, że to się zmieni jeszcze – mówi nam właścicielka jednego z domów wypoczynkowych w Zakopanem i potwierdza, że ludzie coraz chętniej rezerwują pobyty nie krótsze niż na cztery dni.

A może majówka w Krynicy-Zdrój? Tą górską miejscowość również upodobali sobie polscy turyści. Za cztery noce w terminie 1-5 maja w dwuosobowym pokoju w willi zapłacimy najmniej 986 zł. Koszt pobytu w bardzo dobrze ocenianym hotelu w tym samym terminie to wydatek 1886 złotych.

Minimum 930 złotych będą musiały zapłacić osoby wybierające się na trzy noce w czasie majówki do Krakowa. W cenę wliczony jest pokój dwuosobowy ze śniadaniem. Będzie on jednak znacznie oddalony od centrum. W tym samym terminie i tej samej opcji za pobyt w apartamencie na Starym Mieście zapłacimy najmniej 1280 zł za dwie osoby.

Majówka 2024 nad morzem. Ile za nocleg w Gdańsku i Kołobrzegu?

Przeglądając oferty hoteli nad morzem możemy także znaleźć kilka ciekawych opcji. W Gdańsku za jedną noc w pokoju dwuosobowym w dworku zapłacimy 336 złotych (1-2 maja). Obiekt jest położony 5 km od centrum miasta. Za jedną noc w samym centrum Gdańska zapłacimy minimum 411 złotych. W obu przypadkach w cenę wliczone jest śniadanie. W opcji bez śniadania będzie taniej o około 100 złotych za noc.

Atrakcyjne oferty z opcją na cztery noce (1-5 maja)w Kołobrzegu. Za pobyt w pokoju dwuosobowym ze śniadaniem zapłacimy minimum 1192 złote. Nocleg w hotelu w podobnym terminie kosztuje 1559 zł.

- W większości goście rezerwują nocleg w ostatnim momencie. Tak jest od czasów pandemii. Są to różne terminy, w przypadku długiego majowego weekendu mamy rezerwacje na trzy lub cztery dni – powiedziała nam właścicielka dworku w Kołobrzegu.

5 najlepszych atrakcji na majówkę 2024 na Dolnym Śląsku. Tu dojedziesz pociągiem

Karkówka czy kiełbasa z grilla? Majówka okiem Polaków #EwelinaPyta