Kurier gnał rowerem Autostradową Obwodnicą Wrocławia. „Ktoś zamówił dostawę express”

i

Autor: Kamil Woźniak

Wrocław

Kurier gnał rowerem Autostradową Obwodnicą Wrocławia. „Ktoś zamówił dostawę express”

2024-03-01 14:56

Niecodzienną sytuację mieli okazję obserwować kierowcy jadący autostradową obwodnicą Wrocławia. Z niewiadomych przyczyn wjechał na nią na rowerze kurier jednej z firm dostarczających jedzenie. Jednośladem jechał tuż obok pędzących aut. „A myślałem, że Wrocław już mnie nie zaskoczy” – komentują internauci.

Rowerem gnał Autostradową Obwodnicą Wrocławia. "Dostawa express"?

- Obwodnica Wrocławia, uważać, bo może go zdmuchnąć... - napisał na facebookowej grupie związanej z Wrocławiem jeden z internautów. Załączył przy tym zdjęcie, na którym widać mężczyznę jadącego rowerem po autostradowej obwodnicy Wrocławia. Do całej sytuacji doszło kilka dni temu.

Na zdjęciu widać, że był to najpewniej kurier jednej z firm dostarczającej zakupy i jedzenie. Miał na sobie plecak do przewożenia żywności. Pod postem na Facebooku burza komentarzy. Internauci nie szczędzą słów krytyki.

- Nie wolno czymś takim jechać autostradą. Jak pas awaryjny będzie zablokowany przez stające auto ciężarowe to ziomek będzie musiał wyjechać na prawy pas, gdzie ma spore szanse zostać rozjechany – pisze jedna z osób.

Inni wskazują, że w takiej sytuacji powinno się zadzwonić pod nr 112 i powiadomić służby. Zdjęcie wywołało sporo emocji i zaskoczenie wśród kierowców.

To tylko niektóre z komentarzy:

„Ktoś kliknął dostawa express"

„Bez względu na konsekwencje pizza musi być dostarczona”

„ A ja myślałem, że jak typa na skuterze widziałem, to był ekstremalny”

„A myślałem, że Wrocław już mnie nie zaskoczy..”

Rowerem nie wolno wjeżdżać na autostrady…

Policja przypomina, że takie zdarzenia powinny być zgłaszane służbom. Rowerem nie można wjeżdżać zarówno na autostrady, ani na drogi ekspresowe. Jeśli już ktoś wjedzie nawet przypadkiem na taką autostradę powinien się zatrzymać na poboczu i wezwać pomoc. Samochody jadą na tego typu drogach ponad 100 km/h i może dojść do tragedii. Po autostradzie nie wolno jeździć także motorowerem, ciągnikami, wozami konnymi, ani poruszać się pieszo.

TOP 10 najpiękniejszych ratuszy na Dolnym Śląsku. Sprawdź, gdzie ich szukać