Książka za... worek śmieci! Nietypowa akcja we Wrocławiu i nie tylko

i

Autor: Pixabay.com Książka za... worek śmieci! Nietypowa akcja we Wrocławiu i nie tylko

Książka za... worek śmieci! Nietypowa akcja we Wrocławiu i nie tylko

2020-09-16 12:45

Książka za... worek śmieci? Tak, to możliwe! Przed nami bowiem kolejna edycja akcji "Książka za worek śmieci". Oznacza to, że każdy, kto weźmie udział we wspólnym sprzątaniu, otrzyma książkę.

Do wspólnego sprzątania może dołączyć każdy mieszkanie Wrocławia. Wystarczy się zarejestrować i wziąć udział w akcji. Uczestnicy w nagrodę otrzymują książkę. W ten sposób organizatorzy promują nie tylko ekologię, ale i czytelnictwo. 

Pomysł na tego typu akcję zrodził się w marcu 2019 w głowie Anny Jaklewicz - podróżniczki, pisarki i ekoaktywistki.

Uczestnicy akcji wspólnie sprzątają lasy, brzegi rzek, miejskie parki - wszystkie te miejsca, które z powodu zaśmiecenia wymagają interwencji. Prezentem i podziękowaniem za ich zaangażowanie są książki.

Pomysł narodził się podczas festiwalu podróżniczego w Gryfinie, na którym promowałam swoją książkę „Indonezja. Po drugiej stronie raju”. Podczas tej pierwszej akcji zebraliśmy niemal dwie tony śmieci! Postanowiłam więc działać dalej. Ruszyłam w Polskę, żeby promować ekologiczny styl życia, a jednocześnie zachęcać do czytania

- opowiada Anna Jaklewicz.

Tegoroczna odsłona akcji odbędzie się w okolicach nasypu kolejowego przy Parku Grabiszyńskim. Punkt zbiórki znajdował się będzie naprzeciwko basenu WKS Śląsk - po drugiej stronie ulicy Racławickiej.

19 września na uczestników akcji czeka łącznie 60 książek. Otrzymają je osoby, które jako pierwsze zarejestrują się w wydarzeniu i wezmą udział w akcji wspólnego sprzątania Wrocławia.

Akcja odbędzie się w tym roku także w innych miastach: Warszawie, Łodzi, Poznaniu i Krakowie.

Książka za worek śmieci. Miejsce zbiórki

Do tej pory zorganizowano już czternaście edycji akcji.

Hotplota.pl: ślub Lady Gagi; Katy Perry nago; książka Emily Ratajkowski