Ksiądz wstawił szóstki z religii dzieciom, które brały udział w WOŚP. Dobre uczynki na to zasługują!

i

Autor: Aleksandra Fedorczuk

Szkoła

Ksiądz wstawił szóstki z religii dzieciom, które brały udział w WOŚP. "Dobre uczynki na to zasługują!"

2024-02-06 10:47

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami. W tym roku pieniądze zbierane były na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. Wszystkie dzieci z jednej z wrocławskich podstawówek, które w ostatnim tygodniu przyniosły do szkoły serduszko Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, dostały szóstki z religii.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jest akcją znaną nie tylko w Polsce, ale też na całym świecie. Podczas 32. finału zbierano pieniądze w wielu polskich miastach, ale również m.in. w Londynie (UK) czy Chicago (USA). Całe wydarzenie obejmowało aż 1680 sztabów.

W tym roku WOŚP grał pod hasłem: „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!", a zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych. 

Szóstki z religii za udział w WOŚP

Duchowny jednej z wrocławskich szkół podstawowych postanowił nagrodzić swoich uczniów, którzy przyłączyli się do akcji i wsparli Jurka Owsiaka. Jeżeli przynieśli serduszko - otrzymali celującą ocenę to dziennika z religii. Ksiądz uznał, że za dobre uczynki, należy się nagroda.

– Pogadam z wami, ale pod warunkiem że nie podacie mojego nazwiska – uprzedza pytania ksiądz Adam na portalu wro.city. – Nie chcę mieć zaraz biskupa na karku – tłumaczy szybko. – Wiem, że biskupi mają jasny stosunek do Wielkiej Orkiestry, a Jurka Owsiaka najchętniej pożarliby żywcem. Ale po pierwsze się z tym nie zgadzam, a po drugie na pewno nie jest to temat dla dzieci. One robią coś dobrego, pomagają innym, myślą o słabszych. To najlepszy dobry uczynek, jaki można sobie wyobrazić. Dlatego postanowiłem chociaż dobrą oceną nagrodzić tych, którzy wzięli udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. I tych, którzy kwestowali ze skarbonkami i tych, którzy po prostu wrzucili do nich parę groszy przekazanych przez rodziców, albo wyjętych z własnej skarbonki – wyjaśnia ksiądz.

Wielki Finał WOŚP 2024. "Światełko do Nieba" we Wrocławiu. Było zjawiskowo [ZDJĘCIA, NAGRANIE]

– Przecież na tym polega nasza wiara: na miłości bliźniego i dzieleniu się z nim, zwłaszcza gdy jest słabszy, chory, bezbronny – dodaje na portalu katecheta. – Zakulisowe rozgrywki dorosłych, tarcia między klerem a Owsiakiem absolutnie nie powinny docierać do dzieci. Mamy zachęcać je do bycia dobrymi, a nie odbierać im tę ochotę. To skandaliczne, gdy księża przy dzieciach wieszają psy na Owsiaku.

Finał WOŚP mógł się skończyć tragedią. Skandaliczne sceny w hali MOSiR. "To było straszne"