Jeremy Sochan

i

Autor: AP PHOTO Jeremy Sochan

Koszykówka

Kontuzja Jeremy'ego Sochana. Polak przedwcześnie zakończył sezon w NBA. Czeka go operacja

2024-04-02 11:25

Jak informuje San Antonio Spurs, Jeremy Sochan w wyniku kontuzji przedwcześnie zakończył sezon w NBA. Uraz, którego nabawił się w starciu z New York Knicks, jest groźniejszy, niż wynikało to z pierwszych diagnoz. Polak przejść będzie musiał operację.

Jeremy Sochan z poważną kontuzją. Czeka go operacja

Ostatni mecz San Antonio Spurs - Golden State Warriors był dla Jeremy'ego Sochana pierwszym opuszczonym starciem w tym sezonie. Niestety, okazuje się, że nie ostatnim - Polak w poprzednim spotkaniu z New York Knicks nabawił się kontuzji lewej kostki, co wyklucza go z udziału w końcówce bieżącego sezonu. Dodatkowo, młodą gwiazdę NBA czeka również operacja

Jeremy Sochan obecną kampanię zaczął dosyć nietypowo - trener Gregg Popovich w pierwszych miesiącach wystawiał Polaka na niecodziennej dla niego pozycji rozgrywającego. Przynosiło to dosyć mieszane skutki - Sochan solidne mecze przeplatał wieloma gorszymi, jednak widać było po nim płynny rozwój. Szkoleniowiec swój cel osiągnął, bowiem jego zawodnik nauczył się nie tylko lepiej i przytomniej podawać, ale stał się przede wszystkim bardzo solidnym obrońcą, który w ciągu meczu może płynnie zmieniać krycie i skutecznie bronić przeciwko największym gwiazdom w lidze. 

Po powrocie na pozycję silnego skrzydłowego, forma Sochana nieco się ustabilizowała. Choć dalej zdarzały mu się gorsze spotkania, to częstotliwość ich występowania zmalała, a Polak zagrał kilka rekordowych dla siebie meczów (pobił m.in. swój rekord zdobytych punktów w jednym meczu, a także rekord zbiórek). Cały sezon San Antonio Spurs należy zdecydowanie spisać na straty, a wciąż możliwe, że będzie to najgorsza kampania w historii klubu, jednak dla Sochana był to cenny czas, podczas którego rozwinął się i stał się dużo bardziej wszechstronnym zawodnikiem.

Do końca obecnego sezonu San Antonio Spurs pozostało jeszcze siedem spotkań, więc Polaka nie ominie wiele. Liczymy na to, że kontuzję szybko uda się wyleczyć i niedługo nie będzie po niej już żadnego śladu. 

JEREMY SOCHAN - droga do NBA | ESKA XD - Niesportowe zachowanie #56

QUIZ geograficzny. Cuda starożytnego, średniowiecznego i współczesnego świata

Pytanie 1 z 10
Koloseum zostało wzniesione podczas panowania Oktawiana Augusta. Prawda czy fałsz?