Koniec sezonu w Górach Stołowych. Na Szczeliniec wejdziemy za darmo

2022-11-15 12:25

Nie od dzisiaj wiadomo, że w górach w Polsce liczba turystów może być przytłaczająca. W końcu każdy z nas wybiera się na szlak, aby odpocząć od tłumu i nacieszyć się pięknymi widokami natury. Inaczej nieco może być zimą. Park Narodowy Gór Stołowych ogłosił oficjalne zakończenie sezonu. Na teren Parku Narodowego Gór Stołowych wejdziemy za darmo.

Wprowadzenie limitu wejść do Parku Narodowego Gór Stołowych na Szczeliniec Wielki i Błędne Skały w okresie wiosenno-letnim wydawało się być bardzo dobrym rozwiązaniem. Pracownicy tego miejsca już wcześniej podkreślali, że przyczyniłoby się do zwiększenia bezpieczeństwa amatorów górskich wędrówek. Jak informuje Park Narodowy Gór Stołowych na swoim Facebooku, od 14 listopada jednak trasy turystyczne na Szczelińcu Wielkim i w labiryncie Błędnych Skał są dostępne bezpłatnie. Nie jest prowadzona obsługa ruchu turystycznego, a na trasy można wejść bez zakupu biletu, ale na własną odpowiedzialność.

Wszystkie szlaki turystyczne na terenie Parku Narodowego Gór Stołowych są dostępne do zwiedzania.

Góry Stołowe - gdzie zaparkować?

W okresie jesienno-zimowym Nie ma możliwości wjazdu na górny parking przy Błędnych Skałach. Samochód można zaparkować na bezpłatnym parkingu YMCA skąd na Błędne Skały wiedzie szlak niebieski (3,5 km), szlak zielony (ścieżka edukacyjna 4,7 km) lub rowerem (droga dojazdowa na Błędne Skały 3,3 km).

Na okres zimowy toalety na górnym parkingu przy Błędnych Skałach są nieczynne, a toalety przenośne znikają.

Czytaj także: Choinka we Wrocławiu prawie gotowa. Zdania mieszkańców znowu podzielone [ZDJĘCIA]

Nietypowe ostatnie życzenie 99-latki. Na jej grobie stanął... męski członek

Pirat drogowy pędził 228 km/h! W porę zatrzymała go policja [NAGRANIE]

Schronisko PTTK na Szczelińcu Wielkim jest czynne.

Nie wiedziała, że jest w ciąży. Kobiecie grozi surowa kara.