ROD Bażant, ul. Bierutowska

i

Autor: Marianna, olx.pl 25 000 zł, powierzchnia 300m2 z murowaną altanką, niedawno odnowiony dach i odmalowana. Na działce są posadzone drzew owocowe: wiśnie, śliwy, porzeczki, maliny, borówka amerykańska, orzech włoski, winogron, kwiaty. Link: https://www.olx.pl/d/oferta/rod-bazant-ul-bierutowska-300m2-CID3-IDVWvjm.html

Wrocław

Jak zostać działkowiczem we Wrocławiu? Sprawdziliśmy, ile kosztują działki

2024-04-24 16:50

Społeczność wrocławskich działkowiczów jest bardzo rozwinięta, między innymi ze względu na liczne działki na terenie stolicy Dolnego Śląska. Znajdziemy ich całe mnóstwo, jednak ten luksus nie przypada każdemu. Jak zostać działkowiczem we Wrocławiu i ile kosztują działki?

Jak zostać działkowiczem we Wrocławiu? Ile kosztują działki?

Na terenie całego Wrocławia znajdziemy aż 1,4 tysiąca hektarów ogródków działkowych. Choć liczba ta może imponować, to chętnych na posiadanie własnej działki jest tak wielu, że za przywilej ten trzeba całkiem porządnie zapłacić. Co więcej, ogrodu działkowego nie można nawet kupić - można go jedynie wydzierżawić. Ile kosztują działki?

Ogród działkowy we Wrocławiu najłatwiej nabyć za pośrednictwem portali internetowych typu olx.pl, jednak należy uprzednio przygotować się na nieprzychylne naszemu portfelowi oferty. Za mniejsze działki w gorszych lokalizacjach zapłacić będziemy musieli od 10 do nawet 50 tysięcy złotych, podczas gdy większe ogrody działkowe, zlokalizowane bliżej centrum Wrocławia, kosztować będą nas nawet 100 tysięcy złotych.

Co jednak istotne, właścicielem działki na terenie ROD stać się nie można. Kupując ogród działkowy, nabywamy jedynie prawo do jego dzierżawy. Jeśli kupujemy więc działkę, musimy podpisać z poprzednim właścicielem umowę przeniesienia prawa do dzierżawy, która następnie trafia do:

  • sprzedającego,
  • kupującego,
  • zarządu ROD.

Co więcej, zarząd ROD taką transakcję musi jeszcze zatwierdzić. Gdy już uda nam się spełnić wszystkie formalności, czeka nas jeszcze kilka mniejszych opłat i będziemy mogli oficjalnie wejść do grona działkowiczów. O jakie opłaty chodzi?

  • Jednorazowa wpłata na szkolenie o uprawianiu roślin
  • Roczna opłata ogrodowa
  • Opłaty dodatkowe (np. opłata za śmieci, członkowska, czy opłata energetyczna)

Gdy już oda nam się spełnić wszystkie wymagania, będziemy mogli oficjalnie nazwać się działkowiczami.

Metallica idzie w ekologię!