Czy wydatki na psa mogą być w kosztach firmy? Odpowiedź jest oczywista

i

Autor: Canva

Finanse

Jak płacić mniejsze podatki dzięki psu? To możliwe

2023-12-14 13:47

Nie od dzisiaj wiadomo, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Utrzymanie czworonoga bywa jednak kosztowne. Wydatki na odpowiednią karmę, wizyty u weterynarza czy szkolenia nie należą do najniższych. Istnieje jednak pewien sposób. Jeśli masz firmę, możesz wrzucić wydatki na psa w koszty uzyskania przychodu. Sprawdź, jak to zrobić.

Mając własną firmę musimy mierzyć się z wieloma wydatkami. Nie wszystko możemy wliczyć w koszty firmy. Jest jednak pewna rzecz, którą możemy potem rozliczyć, a większość z nas o tym zapomina na co dzień.

Jest to skierowane do właścicieli psów. Chodzi bowiem o to, że istnieje możliwość wliczenia w koszty utrzymania przychodu wszelkie wydatki na naszego czworonoga, tj. karma czy weterynarz. 

Sprawdź, jak wrzucić w koszty firmy wydatki na psa

Pies nie tylko jest naszym najlepszym przyjacielem, ale również może pomóc płacić mniejsze podatki. Nasz pupil może być bowiem wykorzystywany m.in. do pilnowania firmowych dokumentów lub sprzętu przed zniszczeniem czy kradzieżą. 

Dzięki temu wszelkie wydatki związane z utrzymaniem czworonoga, tj. karma, wizyty u weterynarza czy szkolenia, możemy wliczyć w koszty utrzymania przychodu. Ważne jest jednak, aby pamiętać, że to na nas ciąży obowiązek wykazania związku kosztów z działalnością oraz ich właściwego udokumentowania. 

Co ciekawe, inne zwierzęta też możemy wliczyć w koszty firmy. Zakup akwarium z rybkami do sali konferencyjnej w siedzibie spółki jest bowiem wydatkiem na wystrój wnętrza biurowego. 

Pogrzeb Ireneusza Michalaka