Jacek Sutryk, Izabela Bodnar

i

Autor: fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER , screen Facebook - Izabela Bodnar

Kto zostanie prezydentem Wrocławia?

Jacek Sutryk czy Izabela Bodnar. Kto wygrał wybory prezydenckie 2024 we Wrocławiu? Wyniki cząstkowe

2024-04-21 22:55

Druga tura wyborów na prezydenta Wrocławia przebiegała dosyć spokojnie. Kto zostanie prezydentem Wrocławia? Według wyników exit pol będzie to Jacek Sutryk! Zobacz wstępne wyniki wyborów.

Aktualizacja (23:00)

Państwowa Komisja Wyborcza zaprezentowała wyniki cząstkowe wyborów na prezydenta Wrocławia. W nich również sporą przewagę ma Jacek Sutryk, który przedłuży swoją kadencję na tym stanowisku. Tak prezentują się wyniki cząstkowe:

  • Jacek Sutryk - 72,63%
  • Izabela Bodnar - 27,37% 

Kto zostanie prezydentem Wrocławia? W exit poll wygrywa Jacek Sutryk

Druga tura wyborów na prezydenta Wrocławia dobiegła końca. Wrocławianie tego dnia nie popisali się obecnością, notując najniższą frekwencję w Polsce wśród miast wojewódzkich. O godzinie 21:00 w całej Polsce zakończono wybory, a teraz oddane przez mieszkańców głosy będą zliczane przez komisje wyborcze. We Wrocławiu o stanowisko prezydenta Wrocławia walczył Jacek Sutryk z Izabelą Bodnar. Kto wygrał wybory? 

Exit poll, czyli wstępne wyniki ustalone na podstawie przeprowadzonych podczas wychodzenia z lokali wyborczych ankiet, są już znane. Kto zostanie prezydentem Wrocławia? Tak prezentują się wyniki na podstawie badania exit poll przeprowadzonego przez Ipsos na zlecenie Polsatu, TVN i TVP dla stolicy Dolnego Śląska:

  • Jacek Sutryk - 67,8 proc. głosów
  • Izabela Bodnar - 32,2 proc. głosów

Exit poll może nieco różnić się od faktycznych wyników, jednak w wielu przypadkach wyniki te w poprawny sposób wskazywały zwycięzcę wyborów. Na oficjalne wyniki musimy jeszcze poczekać, choć wydaje się, że to Jacek Sutryk zostanie prezydentem Wrocławia.

Samochód staranował płot i uderzył w budynek. Dramatyczne okoliczności wypadku we Wrocławiu