Groźne zdarzenie w elewatorze zbożowym we Wrocławiu. 15-latka spadła z dużej wysokości

i

Autor: Wikimedia Commons

Wrocław

Groźny wypadek w elewatorze zbożowym we Wrocławiu. 15-latka spadła z dużej wysokości

2024-02-23 20:16

W piątek, 23 lutego, w opuszczonym elewatorze zbożowym przy ul. Rychtalskiej we Wrocławiu doszło do groźnego wypadku. 15-letnia dziewczyna spadła w głąb szybu z bardzo dużej wysokości. Została przetransportowana do szpitala.

Aktualizacja

Akcja strażaków została zakończona, a 15-latkę przetransportowano karetką do szpitala. Na miejscu pracowało 6 zastępów straży pożarnej. Wysokość, z jakiej spadła dziewczyna, to 8 metrów. O zdarzeniu służby poinformowane zostały przez osoby towarzyszące 15-latce.

Niebezpieczny wypadek w elewatorze zbożowym przy ul. Rychtalskiej we Wrocławiu

Do zdarzenia doszło w piątek, 23 lutego, po godzinie 16:30. 15-letnia dziewczyna straciła równowagę, znajdując się wewnątrz elewatora zbożowego przy ul. Rychtalskiej we Wrocławiu. Wpadła ona do szybu, a przed bolesnym zderzeniem z ziemią mogła przelecieć nawet kilkanaście metrów. Gdy odnaleźli ją strażacy, była przytomna. Kłopotliwe było wyciągnięcie dziewczyny z szybu - do tego strażacy musieli użyć specjalistycznego sprzętu alpinistycznego. 15-latka została przetransportowana przez karetkę do szpitala.

To kolejny tego typu wypadek w starym elewatorze. Budynek ten od lat popada w ruinę, będąc w rękach prywatnego właściciela. Do środka bardzo łatwo się dostać, co wykorzystuje często młodzież, ustanawiając elewator zbożowy jako miejsce spotkań, popisów oraz imprez. Młodym nie przeszkadza fatalny stan techniczny budynku, który od lat nie był przez nikogo kontrolowany. Według relacji mieszkańców Wrocławia sąsiadujących z elewatorem, szczególnie niebezpiecznie jest latem, gdy młodzież radośnie biega po dachu budynku, często nie zdając sobie nawet sprawy, jak niewiele dzieli ich od tragedii.

Elewator zbożowy przy ul. Rychtalskiej jest wpisany do rejestru zabytków, jednak od dawna nikt się nim nie interesuje. Do wypadków na jego terenie dochodzi średnio co kilka miesięcy, a młodzi w dalszym ciągu korzystają z budynku jako świetnego miejsca do zabawy.

Na tym wrocławskim cmentarzu spocznie Tomasz Komenda

Quiz geograficzny. Zgadniesz, na jakim kontynencie leżą te miasta?

Pytanie 1 z 20
Na jakim kontynencie leży Johannesburg?