Gitarowy Rekord Guinnessa odbędzie się... w Internecie. Co z 3-majówką?

2020-03-23 10:17

Gitarowy Rekord Guinnessa się nie odbędzie, a przynajmniej nie zostanie zorganizowany w takiej formie jak dotychczas. Tysiące gitarzystów zagra "Hey Joe", ale każdy w swoim domu.

– To wyjątkowe okoliczności. Nie możemy spotkać się na wrocławskim Rynku, ale nie poddajemy się. W tym roku zagramy razem łącząc się przez Internet. Gdziekolwiek będziecie – w domach, na balkonach czy w ogrodach – połączymy się online z całym światem i znakiem UniVibe przekażemy sobie jednoczącą moc muzyki. UniVibe to nowa idea – znak jedności i gest pozdrowienia, który w czasach epidemii może zastąpić podawanie ręki – mówi Leszek Cichoński, pomysłodawca imprezy.

KORONAWIRUS WROCŁAW. GITAROWY REKORD GUINNESSA PRZEZ INTERNET

Dzięki transmisji online entuzjaści muzyki gitarowej z całego świata będą mogli zjednoczyć się i zagrać razem – od Wrocławia, przez Londyn, aż po USA. Każdy uczestnik, jak co roku, otrzyma certyfikat.

- Będziemy chcieli łączyć się z artystami, a uczestników GRG zachęcać do przesyłania swoich nagrań na bieżąco - mówi Magda Kotowska, zajmująca się promocją wydarzenia.

KORONAWIRUS WROCŁAW. CO Z 3-MAJÓWKĄ?

Wciąż nie wiadomo jeszcze, co z festiwalem 3-majówka. Czekamy na odpowiedź ze strony organizatorów.

Pierwsza edycja Thanks Jimi Festival odbyłą się w 2003 roku. To inicjatywa Leszka Cichońskiego, dzięki któremu co roku na wrocławskim Rynku gitarzyści wykonują słynny przebój Jimiego Hendrixa pt. „Hey Joe”. W pierwszej edycji wzięło udział 588 gitarzystów, co pozwoliło ustanowić nowy rekord Guinnessa. W zeszłym roku zarejestrowało się aż 7 423 fanów gitary. Tegoroczna edycja po raz pierwszy w historii odbędzie się w całości w wersji online.

Sonda
Czy w tych okolicznościach 3-majówka powinna zostać odwołana?
Imprezy odwołane z powodu pandemii