Wrocław

Gdzie są najtańsze mieszkania we Wrocławiu? Za te lokale zapłacisz niecałe 5 tys. złotych za metr kwadratowy

2023-11-20 10:00

Ceny mieszkań w dzisiejszych czasach znacznie poszły w górę. Jeśli ktoś z nas planuje kupić mieszkanie we Wrocławiu, musi mierzyć się z kwotami ok. 10 tys. zł za metr kwadratowy, co daje nawet pół miliona złotych za cały lokal. Istnieją jednak mieszkania na sprzedaż za niecałe 5 tys. zł za metr kwadratowy. Znajdują się one w zasobach PKP. Sprawdź, jak tanio kupić mieszkanie we Wrocławiu.

Według najnowszych statystyk portalu SonarHome aktualnie we Wrocławiu średnio za jeden metr kwadratowy musimy zapłacić 10-11 tys. zł. Jeśli zatem ktoś chce kupić 50-metrowe mieszkanie, musi wydać ponad pół miliona złotych. Istnieje jednak możliwość kupienia takiego lokalu taniej. Trzeba oczywiście przygotować się na remont, ale kwota 250 tys. zł za 50-metrowe mieszkanie w stolicy Dolnego Śląska brzmi kusząco. 

Jak tanio kupić mieszkanie we Wrocławiu? Tanie mieszkania na sprzedaż z zasobów PKP 

Dobrą alternatywą dla ofert sprzedaży lokali we Wrocławiu na rynku wtórnym lub pierwotnym są mieszkania, które wciąż znajdują się w zasobach PKP. Warto jednak pamiętać, że jeśli ktoś zdecyduje się na kupno jednego z takich mieszkań, musi liczyć się ze sporym remontem. Mimo to i tak możemy zaoszczędzić.

Spośród kilkudziesięciu mieszkań na Dolnym Śląsku, które są wystawione na stronie PKP, część z nich znajduje się we Wrocławiu. Ceny zaczynają się już od niecałych pięciu tys. zł za metr kwadratowy. 

Jak kupić mieszkanie od PKP? 

Jeśli jesteśmy zainteresowani kupnem mieszkania od PKP warto, abyśmy zaczęli od znalezienia lokalu, który nas interesuje. Jeśli już znajdziemy nieruchomość, możemy zapisać sobie numer przetargu (na czerwonym tle) oraz adres lub numer działki. Te informacje znacznie ułatwią kontakt z osobą reprezentującą PKP. 

Wszelkie pytania możemy zadać osobiście w siedzibie spółki, telefonicznie lub mailowo. Dalsze kroki będą zależeć już od tego, o jakim konkretnie mieszkaniu mówimy. PKP jako majątek Skarbu Państwa sprzedaje mieszkania w trybie przetargów publicznych otwartych, w których każdy z nas może wziąć udział. 

Istnieje również możliwość negocjacji ceny. Jeśli na dane mieszkanie odbyły się dwa przetargi i nadal nie znalazł się nabywca, wówczas PKP może sprzedać taką nieruchomość w trybie rokowań za mniej niż 2/3 ceny wywoławczej. W takiej sytuacji wymagane są jednak specjalne zezwolenia. 

Zobaczcie mieszkania na sprzedaż we Wrocławiu oferowane z zasobów PKP

Świąteczna iluminacja w stylu PRL coraz bliżej! Już montują światełka!