- Przu ul. Sukielickiej znajduje się tor wrotkarski, miejsce wybudowane na World Games, które odbyły się we Wrocławiu w 2017 roku. Mieszczą się tam dwa tory - jeden do jazdy szybkiej, drugi do jazdy ulicznej. Ten pierwszy ma 200 metrów długości i jest wykorzystywany do szkoleń, natomiast tor uliczny, asfaltowy ma 600 metrów i można z niego korzystać codziennie w godzinach od 9 do 20. Na rolkach jeździć można także przy ul Wejherowskiej i Spiskiej, w miejscu, gdzie podczas zimy funkcjonują lodowiska - mówi Maciej Moczko z Wrocławskiego Centrum Treningowego Spartan.
Żeby jeździć, trzeba upaść
Zanim nauczymy się jeździć na rolkach, najpierw musimy nauczyć się... prawidłowo upadać - To jest pierwsza rzecz. Można pójść w ochraniaczach na miękką nawierzchnie i trenować upadki, by przygotować się do właściwej nauki jazdy. To jest tak naprawdę pierwsza ważna kwestia. Jeśli się tego nauczymy, to jesteśmy pewni i wtedy ogranicza nas jedynie wolny czas, proces stawiania pierwszych kroków i nauki odpowiedniego poruszania się na rolkach - tłumaczy Jacek Skorupski instruktor ze Stowarzyszenia Wrocław Rolkuje.
Osoby, które chcą nauczyć się jazdy na rolkach nie muszą robić tego na własną rękę. We Wrocławiu odbywają się lekcje pod okiem instruktorów, podczas których chętni mogą skorzystać z wiedzy specjalistów w tej dziedzinie.
Przedstawiciele Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zapowiadają, że w związku z rosnącą popularnością m.in. jazdy na rolkach, w planie jest budowa Centrum Sportów Wrotkarskich przy ul. Sukielickiej.