Długi weekend

Festiwal Kwiatów i Sztuki na Zamku Książ. Było bajecznie! [ZDJĘCIA]

2024-05-09 14:41

34. edycja Festiwalu Kwiatów i Sztuki na Zamku Książ w Wałbrzychu. Przepiękne kompozycje kwiatowe będzie można podziwiać do 5 maja. Na wydarzeniu pojawiły się też motywy związane z 20. rocznicą przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Zobaczcie zdjęcia.

Festiwal Kwiatów i Sztuki to jedna z największych imprez florystycznych na Dolnym Śląsku. 1 maja ponad 30 zamkowych komnat i salonów Zamku Książ w Wałbrzychu zostało bogato ozdobionymi kwiatowymi kompozycjami, stworzonymi przez florystów z całej Polski. Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest „Książ sercem Europy”. W zamkowych przestrzeniach powstały kreatywne instalacje i dekoracje z wykorzystaniem żywych kwiatów oraz trwałych i naturalnych materiałów.

Festiwal Kwiatów i Sztuki na Zamku Książ 2024

Zobaczcie zdjęcia

Wystrój zamkowych sal przygotowane zostały przez: florystów ze Stowarzyszenia Florystów Polskich, Międzynarodowego Instytutu Florystów, należącej do Mistrzowskiej Szkoły Florystyki Macieja Krzusa oraz absolwentów i uczniów kierunku Florysta z Dolnośląskiego Zespołu Szkół z Jawora.

ZOBACZCIE PONIŻEJ ZDJĘCIA Z FESTIWALU KWIATÓW I SZTUKI W WAŁBRZYCHU

Na terenie Zamku Książ jest dostępna również strefa dla dzieci na pierwszym piętrze. We wszystkie dni festiwalu będą się tam odbywały warsztaty florystyczne, podczas których dzieci będą tworzyły własne kompozycje kwiatowe. W programie są także konkursy z nagrodami.

Ponadto w strefie roślin (płyta parkingu Hotelu Książ), są stoiska z nasionami, cebulami i sadzonkami roślin i drzew, zarówno tych doniczkowych jak i ogrodowych.

Zamek ostatniego Piasta